Lékaři nevěděli, proč pacientka těžce dýchá: Jak se později ukázalo, snažil se jí zbavit vlastní dům

Tasha Clegg je 27letá obyvatelka Anglie, která vyrůstala v pěstounských rodinách. Když jí v 17 letech místní úřady nabídly vlastní bydlení, ona byla nesmírně šťastná. Chtěla se co nejdříve odstěhovat od pěstounské rodiny.

V té době byla ještě puberťačka a jak sama Tasha přiznává, nedokázala při prohlídce střízlivě posoudit navrhované bydlení.

Tasha / Zdroj: medialeaks.ru

„Jediné, na co jsem myslela, bylo: „Můj Bože, já budu mít vlastní dům.“ Naštěstí se mnou v té době byl kamarád, který se při prohlídce ptal na nějaké otázky ohledně bydlení,“ popsala Tasha.

Za domem v přistaveném skleníku byla malá záplava, o čemž dívka informovala místní radu. Voda byla odstraněna, poté Tasha podepsala smlouvu a nastěhovala se do domu. Jakmile však šel dešť, voda ze skleníku znovu zaplavovala její dům.

Postupně se v domě hromadila vlhkost a opraváři z městské nevěděli co s tím a obviňovali nájemníky o patro výš. Kvůli vlhkosti bylo zničeno mnoho dokumentů, včetně maturitního vysvědčení, a dívka je prostě vyhodila do koše.

Boj s zaplavením zastavila nemoc Tashy. Dívka se začala cítit špatně. Měla bolesti hlavy, nachlazení a infekci dýchacích cest.

Tasha / Zdroj: medialeaks.ru

„Šestkrát jsem se obrátila na lékaře s plicní infekcí. V prosinci jsem sotva mohla dýchat a chodit. Bylo to obrovské úsilí vstát v čekárně a dostat se do ordinace lékaře,“ řekla Tasha

Tasha provedla testy na všechny druhy onemocnění. Lékaři nemohli pochopit, co se s ní děje. Dívka si tehdy vzpomněla, že při první hospitalizaci se jí ptali, jestli v domě není plíseň. Tehdy odpověděla že ne, aniž by si uvědomila, že to byl klíč k její diagnóze. Tentokrát se Clegg rozhodla říct o vlhkosti v domě a plísni.

Dům dívky po dešti / Zdroj: medialeaks.ru

„Zkontrolovali mi hladinu sporů v mé krvi a byli velmi znepokojeni. Moje žebra v té chvíli už byla vážně nemocná kvůli zánětu plic. Dlouhodobá nemoc pokryla mé plíce prasklinami, které vedly k tvorbě jizev, “ řekla Tasha

Plíseň v domě Tashi / Zdroj: medialeaks.ru

Tasha si tehdy uvědomila vážnost situace. Její plesnivý dům celou dobu ničil její zdraví. Podle lékařů je nepravděpodobné, že by se plíce dívky někdy vrátily do normálu.

Poté, co si dívka stěžovala na městskou radu a ukázala doklady z nemocnice, byl děravý skleník zničen. V Tashině již domě není skoro žádná vlhkost.

Plíseň v domě Tashi / Zdroj: medialeaks.ru

PSALI JSME: TÝDEN PO NÁVRATU MANŽELA JEHO MILENKA ZAZVONILA U DVEŘÍ A ŘEKLA V NAŠEM BYTĚ, ŽE JI MŮJ MUŽ „PODVEDL“

PŘIPOMÍNÁME: ŠPANĚLSKO ROZVOLŇUJE: ROUŠKY VENKU UŽ NEBUDOU POVINNÉ, UVEDL ŠPANĚLSKÝ PŘEDSEDA VLÁDY

Share