Kvůli koronaviru jsou dárky pod vánočním stromečkem letos jiné: zvýšil se počet on-line nákupů, Česká pošta kvůli tomu musela najmout brigádníky

Obchodní řetězce sdílely své statistiky o počtu nákupů před Vánocemi. Prozradili také, co přesně o letošních Vánocích lidé kupovali nejčastěji. Informoval o tom web denik.cz.

Obchodní řetězce uvedly, že letos si lidé dárky vybírali také na základě nejistoty budoucího vývoje epidemie. Nikdo teď neví, jak dlouho to bude trvat a jaká další opatření budou.

Vánoce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tisková mluvčí Mall.cz Pavla Hobíková vysvětlila, že nyní se Češi snaží doma vytvořit vše potřebné pro život. To znamená, že vytvářejí domácí tělocvičnu, místo pro práci a místo pro studium.

Podle ní se před Vánocemi desetinásobně zvýšil prodej běžeckých pásů. Poptávka po činkách a trenažérech se také zvýšila dvacetkrát.

Vánoce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho Češi nakupovali více praktických věcí. Zvýšil se prodej bezdotykových teploměrů, oxymetrů a sterilizátorů. Řekl to místopředseda představenstva Alza.cz Petr Bena.

Vánoce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Také v době pandemie koronaviru se u Čechů změnily nákupní zvyklosti. Renata Maierl z Kauflandu řekla, že nyní lidé do obchodů nechodí tak často, ale za jeden nákup utratí více peněz než dříve.

Letos začali Češi nakupovat dárky k Vánocům o několik týdnů dříve než loni. Češi si letos více preferují nechávat posílat zásilky na výdejní místa.

Vánoce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Také letos se zvýšil počet nákupů přes internet, například začali nakupovat i lidé, kteří se tomuto způsobu vždy vyhýbali.

Kvůli zvýšenému počtu objednávek přes internet byla Česká pošta nucena najímat brigádníky. Spousta lidí začala raději nakupovat dopředu.

Vánoce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Stojí za to také říci, že i přes to, že se zhoršila ekonomická situace a někteří lidé zůstali bez práce, ale to nemělo vliv na nákup dárků na Vánoce.

PSALI JSME: NĚKTEŘÍ LIDÉ LETOS NEBUDOU MOCI SLAVIT VÁNOCE S RODINOU: CESTOVÁNÍ A PŘEKRAČOVÁNÍ HRANIC TEĎ NENÍ JEDNODUCHÉ

PŘIPOMÍNÁME: FANOUŠCI PŘINESLI RŮŽE A SVÍČKY: MALVAZINKY SE STALY CÍLEM VÁNOČNÍ PROCHÁZKY

Share