Kovářová kritizovala Okamuru, důvodem byl příspěvek pro uprchlíky: Označila ho za nestoudného člověka

V Česku je už přes 300 tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Vláda se snaží těmto lidem pomoci, běženci by například mohli dostat příspěvek ve výši 5 tisíc Kč. Předseda SPD Tomio Okamura některé kroky vlády kritizoval. Na jeho kritiku ale ostře reagovala místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN). Informuje o tom CNN Prima News.

„Myslíte, že je hodno k závisti 5 tisíc korun někomu, kdo uprchl před válkou s igelitkou, nechal doma svého muže, který bojuje za svou zemi, přišel bez peněz a bez oblečení?“ uvedla Věra Kovářová.

Věra Kovářová / Zdroj: youtube.com

Označila ho za závistivého a nestoudného člověka. Jejich spor se týkal příspěvku ve výši 5 tisíc Kč, který by mohli běženci získat.

Vyjádřila se také ke slovům předsedy SPD, který řekl, že šéf resortu vnitra Vít Rakušan lhal. Ministr mluvil, že svobody se nebudou omezovat. Místopředsedkyně Sněmovny uvedla, že ministr měl na mysli svobodu k pohybu a pobytu.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Tomio Okamura ale hovořil o svobodě projevu, říkal, že je omezená. S jeho vyjádřením ale nesouhlasila a řekla, že svoboda projevu omezena nebyla.

Šéf SPD uvedl, že stát se nyní k Ukrajincům chová jako kvlastním občanům. Také podle něj se stát začal chovat k Čechům jako k cizím lidem. Řekl, že takový přístup by vedl k poškození a diskriminaci sociálně slabých skupin českých občanů.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Vít Rakušan ale uvedl, že Tomio Okamura mluví o dezinformacích a šíří je. Odmítl tak například jeho výrok, že vláda chce, aby uprchlíci zůstali v ČR navždy.

PSALI JSME: „JE MI JEDNO, CO SI MYSLÍ“: BIDEN SE NEVZDAL SVÝCH SLOV O PUTINOVI

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA POŽÁDALA POSLANCE O PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU: PETR FIALA SE ALE NEZÚČASTNIL JEDNÁNÍ SNĚMOVNY, MUSEL ZŮSTAT V IZOLACI

Share