Vláda požádala poslance o prodloužení nouzového stavu: Petr Fiala se ale nezúčastnil jednání Sněmovny, musel zůstat v izolaci

V úterý se konala schůze Poslanecké sněmovny. Vláda požádala poslance o prodloužení nouzového stavu. Ministři vysvětlují, že je to nutné, aby mohli lépe řešit uprchlickou krizi. Předseda vlády Petr Fiala ale do Sněmovny nedorazil, protože se nakazil koronavirem. Píše o tom web TN.cz.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Kabinet 4. března vyhlásil nouzový stav, který měl platit 30 dní. Nyní ministři žádají, aby ho poslanci prodloužili o dva měsíce, tedy do konce května.

Šéf resortu vnitra Vít Rakušan v úterý uvedl, že to nebude mít vliv na život Čechů. Vysvětlil, že je nutné zjednodušit proces poskytování bydlení uprchlíkům. Umožňuje to také rychlejší a efektivnější poskytování humanitární pomoci.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

S návrhem vlády ale opozice nesouhlasí. Poslanci hnutí ANO by podpořili prodloužení stavu nouze o 30 dní. Hnutí SPD jeho prodloužení vůbec nepodpoří.

Předseda SPD Tomio Okamura uvedl, že pokud bude návrh schválen, bude Vít Rakušan plně odpovědný za nouzový stav.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Stav nouze bude pravděpodobně prodloužen, protože vládní koalice má v dolní komoře Parlamentu většinu. Předseda vlády Petr Fiala do Sněmovny nedorazil, nakazil se koronavirem. Na svých sociálních sítích napsal, že musí nyní zůstat v izolaci.

PSALI JSME: ZMĚNA NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH: MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ CHCE, ABY DRUHÝ CIZÍ JAZYK NEBYL POVINNÝ

PŘIPOMÍNÁME: „KDYBYCH CHTĚL, DO DVOU DNŮ MOHU MÍT JEDNOTKY NEJEN V KYJEVĚ“: UKRAJINA PRO PUTINA NESTAČÍ. O JAKYCH DALŠÍCH ZEMÍCH MLUVIL

Share