Kolářová chce, aby hospitalizování neočkování pacienti s koronavirem platili za svou léčbu: herečka nepovažuje zdravotní systém za férový

Koronaviru sice posiluje, ale mnoho lidí stále nemá očkování. Herečka Daniela Kolářová proto navrhuje, by lidé s covid-19, kteří potřebují hospitalizaci, za svou léčbu platili sami. Píše o tom web extra.cz s odkazem na CNN Prima NEWS.

Nemocnice se stále plní pacienty s koronavirem a nyní jich je už více než 3 700. 855 nakažených je v těžkém stavu. Jedním z důvodů je velký počet neočkovaných lidí. Obě dávky vakcíny má pouze 57,8 % populace.

Daniela Kolářová / Zdroj: youtube.com

Mnozí si proto myslí, že lidé bez očkování musí sami si hradit léčbu. Stejně si myslí i herečka Daniela Kolářová. Ta má za sebou již třetí dávku.

Umělkyně souhlasí s doktorem Cyrilem Höschlem, který také navrhuje, aby hospitalizování pacienti hradili léčbu koronaviru.

Daniela Kolářová / Zdroj: youtube.com

Kolářová dodává, že není spravedlivé, když všichni přispívají do zdravotnického systému a následně společně dostávají lékařskou péči.

„To je ale nefér, protože když lidé odmítají být solidární, tak by si měli péči platit sami,“ zdůraznila herečka.

Daniela Kolářová / Zdroj: youtube.com

Odborníci si také myslí, že aspoň symbolickou částku neočkování by měli platit, pokud dojde k jejich hospitalizaci. Patří k nim například předseda Mladých praktiků Vojtěch Mucha.

Psali jsme:„Odešla před rokem, ale až teď děti uspořádali poslední rozloučení“: Co zdrželo den rozloučení s hlasatelkou Kamilou Moučkovou

PSALI JSME: MILOŠ ZEMAN BUDE PŘELOŽEN NA ODDĚLENÍ DLOUHODOBÉ PÉČE: ANDREJ BABIŠ PLÁNUJE NÁVŠTĚVU PREZIDENTA

PŘIPOMÍNÁME: „NAPOJILI MĚ NA PŘÍSTROJE A POZOROVALI MĚ“: KRAMPOL MUSEL ZNOVU DO NEMOCNICE. CO SE SLAVNÉMU HERCI TENTOKRÁT STALO

Share