Koho Češi vnímají za bohaté: Průzkum ukázal, kolik u nás musíte vydělávat, aby jste měli pocit bohatství

Mezinárodní průzkum ukázal, kdo je podle Čechů bohatý. Za posledních 5 let se situace změnila a bohatými se cítí osmkrát více lidí. Pokud ale dojde na srovnání s jinými zeměmi, Češi jsou nejskromnější. Píše o tom web tn.nova.cz.

V roce 2017 Čechům pro pocit bohatství stačilo vydělávat 50 000 korun měsíčně. Nyní polovina respondentů ale chce dostávat 120 000 korun čistého měsíčně.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Autorem průzkumu je společnost Sazka, která ho provedla také na Slovensku, v Německu, Finsku a Itálii.

„Částka 120 000 byla klíčová pro všechny dotazované země,“ uvádí mluvčí společnosti Veronika Diamantová s tím, že v Česku je to čtyřnásobek průměrného platu. Pro Finy by stačilo v tomto případě pouze dvakrát více.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Italové naopak potřebují mnohem více a měsíčně chtějí dostávat půl milionu korun, aby se cítili bohatí.

O celkovém majetku se představy Čechů ale nezměnily dle dvou třetin obyvatel bohatý člověk prý má majetek v hodnotě 10 milionů korun.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V ostatních zemích tyto částky jsou ale vyšší a dosahují 100 milionů. Vynikají znovu Italové a desetina z nich vnímá bohatství od 2 miliard korun.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Důvodem jsou vysoké standardy v této zemi a historicky Italové pochází z velmi bohaté společnosti.

Aktuálně ale situace v Itálii je jiná a mladá generace zřejmě hodnotu bohatství přehodnotí.

PSALI JSME: DALŠÍ VLNU KORONAVIRU MŮŽE ZPŮSOBIT DELTAKRON: EPIDEMIOLOG PRYMULA ŘEKL, JAK VZNIKL A CO OD NĚJ MŮŽEME ČEKAT

PŘIPOMÍNÁME: PEKAROVÁ ADAMOVÁ KRITIZUJE BABIŠE: PODLE NÍ PREMIÉR FIALA DŮSTOJNĚ POMÁHÁ ALE BABIŠ JEL DO POLSKA KOUKNOUT NA CENY SALÁMU

Share