Kočka si uvědomila, že nejsme schopni navázat kontakt se štěnětem a líně zamířila k němu

Mám ráda všechny zvířata: kočky, psy, křečky a tak dále, a můj manžel, jako potenciálního domácího mazlíčka, vidí jen psa. On velmi dlouho o něm snil, ale uvědomoval si velkou zodpovědnost, a dlouho váhal.

Před sedmi lety, v polovině března, jsme seděli na dvoře, když jsme najednou někde v dálce uslyšeli mňoukání. Šli jsme na zvuk a brzy jsme objevili malé šedé kotě. Hubené, maličké, vystrašené a hladové.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: freepik.com

První věc, kterou jsme udělali, přinesli kotě domů, zahřáli a nakrmili. Když si trochu na nad zvykl, vykoupali.
Celý den jsme si pohrávali s kočičkou. Večer, po koupání, zatímco můj manžel držel koťátko zabalené v ručníku, šla jsem připravit pro kotě lehátko a něco dobrého.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Když jsem se vrátila, uviděla, jak manžel něžně se dívá na kotě a všechno jsem pochopila, než on to řekl sám. Nechali jsme si kotě a narvali Marta. Tak jsme získali nového člena rodiny.

Po šesti letech, co se u nás doma objevila Marta, přišel manžel domů z práce a prohlásil, že jedeme za labradorem. Když jsme přijeli, uviděli jsme šest štěňat. Jeden z nich za mnou okamžitě přiběhl. Malý, bílý načechraný kus štěstí s malým ocáskem, který se bez zastavení vrtěl. Volba byla jasná.

Štěňátka / ilustrační foto / Zdroj: ukrseller.com

V našem domě se Leo (tak jsme se rozhodli pojmenovat štěně) se nějaký čas cítil nepohodlně. Noc byla bouřlivá: Leo neustále kňučel, plyšová hračka ho rozptylovala jen na několik minut. Drobek postrádal matku a bratry.

Štěně / Zdroj: vranya.net

Další ráno, když Leo začal znovu kňučet a naše metody nepomohly, kočka se líně zvedla z místa a zamířila k štěňátku. Očichala ho, několikrát olízla a vzala ho do svého oblíbeného lehátka. Byli jsme překvapeni, když Marta tiše lehla na lehátko a Leo si lehl vedle ní a sladce usnul.

Kočka a pes / Zdroj: vranya.net

Zvířata spí společně na jednom lehátku. A na procházce se Leo neustále snaží hrát si s kočkami a nerozumí tomu, proč se od něj vyděšeně utíkají. Rozčiluje se, ale na chvíli, protože po návratu domů se vždy setká s láskyplnou Martou, která nahradila jemu maminku.

Kočka a pes / Zdroj: vranya.net

PSALI JSME: JAK VLK SE POSTARAL O OPUŠTĚNÉ KOTĚ

PŘIPOMÍNÁME: SKUTEČNÝ UMĚLEC: DÍVKA ZPÍVÁ PÍSNIČKU A KOCOUREK ZPÍVÁ SPOLU S NÍ

Share