Klaus odmítl odpovídat na nepříjemné otázky a předčasně opustil studium během rozhovoru: exprezident tvrdí, že někdo nechce, aby se do politiky vracel

Exprezident Václav Klaus předčasně opustil vysílání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Jednalo se o živý rozhovor v Českém rozhlasu. Politik odešel ze studia poté, co se na něj moderátor začal ptát na údajnou miliardovou půjčku SSSR po listopadu 1989. Tehdy Klaus byl ministrem financí.

Bývalý prezident dokonce označil Vladimíra Kroce za blázna. Pustil se také do Hospodářských novin, které ale článek o této kauze již částečně upravily. Píše o tom web novinky.cz.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Moderátor Kroc několikrát chtěl, aby Klaus odpověděl na jeho otázky ohledně již zmiňované půjčky, exprezident ho urazil a studium opustil.

„Nemá cenu pokračovat v tomto rozhovoru, v žádném případě jsem žádnou půjčku Sovětskému svazu nedal,“ prohlásil Václav Klasu s tím, že se jednalo pouze o úvěrový rámec.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Klaus se rozčiloval, že novináři ho neposlouchají, jsou hloupí a následně označil moderátora za blázna. Celou kazu považuje za manipulaci a lež.

O novinářích z HN politik mluvil jako o soudruzích a dodal, že Kroc také k ním patří. Poté Klaus uvedl, že v rozhovoru pokračovat nebude a studium opustil.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Václav Klaus také zdůraznil, že poslední články v novinách jsou předem připravené, aby se zabránilo jeho návratu do politiky.

„Celá tahle kauza je opravdu nesmyslným výmyslem aktivistických novinářů“ řekl Klaus a dodal, že se jeho návrat mnohým nelíbí.

PSALI JSME: SENÁT PROJEDNÁ, JESTLI ZEMAN JE SCHOPEN VYKONÁVAT ÚŘAD PREZIDENTA: JAK NA HRADĚ REAGOVALI NA SITUACI

PŘIPOMÍNÁME: SCHILLEROVÁ PROZRADILA, NA KOLIK STÁTNÍ ROZPOČET VYJDE ZVYŠOVÁNÍ DŮCHODŮ: ODMÍTÁ OBVINĚNÍ OPOZICE, ŽE JE TO PŘEDVOLEBNÍ TRIK

Share