Když se synovi této ženy začali jeho spolužáci posmívat, šikovně jim dala za vyučenou

Šikana ve škole je jedním z nejhorších problémů naší doby. Děti umí být kruté, zvláště teenageři, zvláště pokud jejich rodiče problém nevidí a učitelé ignorují cizí bolest. Rodiče jsou příliš zaneprázdněni prací a svými problémy, ať si děti řeší své problémy samy. Ale je to vážné.

Toto psychické trauma může člověku zůstat po celý život. Toto je příběh statečné maminky, která bude pro mnohé příkladem.

Natalia po celé zemi prohlásila o šikanování svého syna a o metodách řešení problému. Neignorovala problémy svého syna a postavila se za něj. Žena se dozvěděla, že její dítě bylo ponižováno a problém vyřešila. Její syn se jmenuje Petr, přestoupil na jinou střední školu. Chlapec měl smůlu: v jeho třídě byla skupina chlapců, kteří šikanovali ostatní děti.

Natalia / Zdroj: news70daily.com

Nový žák se pro ně okamžitě stal obětí. Matka přihlásila svého syna do šermu a boje zblízka, aby se chlapec mohl bránit. To přineslo výsledek: spolužáci mu dali pokoj, ale ostatní děti byly šikanovány ještě více. Odebírali jim osobní věci, házeli do batohů láhve s močí, mohli servat klukům kalhoty, vyfotit a zveřejnit na síti. Kluci přiměli Péťova nejlepšího kamaráda, aby koupil vape, protože cool kluci kouří vape.

Když Péťa a několik dalších spolužáků požádali o pomoc třídní učitelku, ona se rozhodla do toho nezasahovat.

Natalia / Zdroj: news70daily.com

Řekla jim, aby se přátelili se všemi a v rozhovorech s rodiči přemýšlela o tom, že „děti nemají rády bonzáky“, „je třeba najít přístup ke kamarádům.“ Pak se Natalia pustila do řešení problému osobně. Shromáždila rodiče dětí, kterým se posmívali. Pouze tři se rozhodli zkontaktovat policii. Pak Natalia shromáždila rodiče chuligánů.

Ti ale problém řešit nechtěli a chuligánské chování svých dětí popírali.

Natalia / Zdroj: news70daily.com

Třídní učitelka byla v šoku; uvědomila si, že aktivní matka to nevzdá a ona bude mít problémy. Poté se učitelka pokusila vzdát vedení třídy. „Shromáždila jsem konkrétní důkazy: korespondenci účastníků příběhu s vapeem, karikatury Péti a snímky obrazovky účtu, kde byly tyto fotografie zveřejněny.“

Soud a prokuratura ale rodiče nepolekaly; mysleli si, že máma blafuje a tak daleko nezajde. Jednoho dne ale všechny chuligány navštívila policie. Situace se dramaticky změnila: děti a jejich rodiče se začali chovat tiše a mírumilovně. Nemysleli si, že taková zodpovědnost může přijít za „vtipy“.

Natalia / Zdroj: news70daily.com

„Nikdo nečekal, že to udělám. Každý se okamžitě naučil kulturu: zastaví ty, kteří chtějí kreslit karikatury. Šikana ve třídě mého syna přestala. Uvidíme, jak dlouho to bude. To je aktuální problém současných škol.

Šikana pokračuje, protože to dospělí ignorují. Učitelé nechtějí řešit konflikty, rodiče ignorují bolest svých dětí, jiní si nevšímají, co jejich děti dělají. Tento problém je třeba řešit! Buďte ke svým dětem pozorní!“

PSALI JSME: NATÁLIE NEMOHLA ZAPOMENOUT NA SVOU SPOLUŽAČKU, KVŮLI KTERÉ BYLA TERČEM POSMĚCHU: POTKALA JI 15 LET PO ABSOLVOVÁNÍ ŠKOLY

PŘIPOMÍNÁME: ŠKOLAČKA, KTERÁ VE 13 LETECH OTĚHOTNĚLA, PŘIŠLA S DÍTĚTEM NA MATURITNÍ VEČÍREK: UDĚLALA TO SPOLUŽÁKŮM A UČITELŮM NASCHVÁLY

Share