Když manžel ležel na gauči a doma došlo jídlo, jen jsem si lehla vedle něj

Můj manžel se rozhodl znovu ležet na gauči, jak se to v naší rodině čas od času stává. Dal výpověď, protože tam nemohli ocenit jeho genialitu.

To je norma pro naši rodinu. Neustále pracuji, neustále přináším domů plat a manžel žije na projektech, protože vždy ví, že zaplatím nájemné a koupím jídlo.

Manžel mě rád chválí před našimi přáteli a příbuznými. Zpočátku jsem byla hrdá, protože jsem si myslela, že si mě tolik váží. Časem jsem ale zjistila, že mě celou tu dobu jen využíval … Určitě mi pomáhal s domácími pracemi, ale vždy jsem měla více povinností. Muž nechtěl pracovat za nízký plat, považoval za lepší zůstat doma.

Muž leží na gauči / Ilustrační foto / Zdroj: pandda.online

Téměř vždy byl ve stabilním hledání. Jednou mi povolily nervy a když jsem přišla domů z práce, lehla jsem si vedle něj. Přestala jsem prát, vařit a uklízet. Manžel neřekl nic, ale byl velmi překvapen. Ale jeho překvapení se výrazně zvýšilo, když se probudil v 11 hodin ráno a uviděl, že klidně spím.

„Janičko, zpozdila ses do práce,“ začal mě budit manžel.

„Kubo, vyhodili mě. Byla jsem tak rozrušená, že jsem ti o tom nemohla říct. Chci jen ležet. Jdi raději připrav snídani!“

Pár / Ilustrační foto / Zdroj: matrony.ru

Je samozřejmé, že mě nikdo nevyhodil z práce, dala jsem výpověď sama, protože jsem byla velmi unavená. Týden jsme s ním leželi bok po boku na pohovce. Leželi jsme tak, dokud nepřišla hodina X. Museli jsme zaplatit půjčku a po třech dnech jsme museli zaplatit nájemné a jídlo už došlo.

Manžel řekl, že musíme naléhavě hledat práci. Na to jsem mu řekla, že moje deprese ještě neskončila, a proto budu ještě ležet. A on, pokud má sílu, ať jí hledá. Manžel našel práci.

Už jsem si odpočinula a začala hledat novou práci, ale ne takovou, aby živila celou rodinu, ale takovou, která by se mi líbila. Z vlastní trpké zkušenosti jsem se přesvědčila, že pokud se manžel rozhodne jen ležet na gauči, není třeba převzít všechny rodinné problémy, jen si lehněte vedle něj!

PSALI JSME: „V NAŠEM DOMĚ BUDE TAK, JAK JÁ ŘEKNU“: MANŽEL SE MI POKUSIL NĚCO VYTKNOUT

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA V DOMÁCNOSTI PŘEKVAPILA UŽIVATELE INTERNETU ODPOVĚDÍ NA OTÁZKU: „CO DĚLÁŠ CELÝ DEN“

Share