Když jsem zavolala své snaše, oněměla jsem: Její telefon najednou zaštěkal

Tento příběh se mi stal před dvěma týdny. Měla jsem narozeniny. Navštívilo mě hodně lidí: moje kamarádky, moji příbuzní a samozřejmě můj syn a jeho manželka. Moje snacha je nyní podruhé těhotná. Mému staršímu vnukovi jsou dva roky.

A když už snacha byla na odchodu, ukázalo se, že ztratila telefon a nemohla ho najít. Řekla jsem: „Neboj se! Zavolám ti a rychle najdeme tvůj telefon!“

„Není třeba volat! Tak ho najdu!“ najednou se moje snacha rozrušila.

Ale neposlechla jsem ji a zavolala. A proč jsem to udělala?

Tchyně / Ilustrační foto / Zdroj: newsposter24.com

Když jsem zavolala snaše, najednou se ozvalo štěkání psa zpod sedačky. Ukázalo se, že snacha měla pro mě takové vyzvánění. Když jsem si to uvědomila, byla jsem v šoku. Snacha vzala svůj mobil a vyběhla z bytu. A moje kamarádky mě začaly uklidňovat.

Nevím, proč se ke mně moje snacha chová tak špatně. Vím, že je arogantní a velmi temperamentní. Čas od času se s ní hádáme. Když pomáhám jí a svému synovi, jsem dobrá. A jakmile řeknu něco proti, okamžitě se stávám úhlavním nepřítelem. Snažila jsem se tomu nevěnovat pozornost, hodně jsem své snaše odpustila. Ale to jsem asi neměla dělat!

Když jsem zjistila, že je Anna těhotná, řekla jsem, že je nechám žít ve svém dvoupokojovém bytě, který pronajímám mnoho let. Moji nájemníci se měli odstěhovat, můj syn, snacha a vnuk žili v pronajatém bytě.

Snacha / Ilustrační foto / Zdroj: newsposter24.com

Dokonce přemýšleli o potratu. Báli se, že nebudou schopni uživit dvě děti a platit nájem.

Byt, který jsem pronajímala, je zrekonstruován. Rozhodla jsem se nechat tam žít svého syna s manželkou a dvěma dětmi. Rozhodla jsem se, že to tak bude správné, že jim rozhodně musím pomoci. Nabídla jsem jim svou pomoc a teprve potom syn a snacha souhlasili s druhým dítětem.

Ale poté, co se stalo, jsem se urazila na snachu a syna. Můj syn o tom pravděpodobně věděl. A spolu se mi smáli.

Příštího dne mi zavolal syn a jako by se nic nestalo, řekl, že nakoupil materiál na opravy a zeptal se, kdy je může přivézt do bytu. A řekla jsem mu: „Promiň, ale teď nechci, abyste bydleli v mém bytě. Změnila jsem názor. Poděkuj za to manželce. Řekla ti něco o tom, co se stalo? Zeptej se jí a všemu porozumíš!“

Syn / Ilustrační foto / Zdroj: joinfo.com

Uplynuly dva týdny. Můj syn mi neustále volá a vyčítá mi: „Mami, spoléhali jsme na tebe! Utratil jsem tolik peněz za nákup materiálu na opravy! Majiteli našeho pronajatého bytu jsme již řekli, že se odstěhujeme. A slíbila jsi, že nás pustíš do svého bytu! Co teď máme dělat? Jak to zvládneme? Jak budeme živit dvě děti a platit nájem?“

Anna mlčí, nic neříká. Ale jsem tak uražená a tohle jí nemohu odpustit. Je mi líto mého syna a vnoučat, ale Anna se ke mně chovala velmi ošklivě. A hlavní je, že se za to ani neomluvila.

PSALI JSME: SNACHA TIŠE VSTALA, VZALA DORT, KTERÝ UPEKLA A HODILA DO KOŠE: PROČ TO UDĚLALA

PŘIPOMÍNÁME: TCHYNĚ SI BYLA JISTÁ, ŽE SNACHA PODVÁDÍ JEJÍHO SYNA, A ROZHODLA SE JI NÁSLEDOVAT: ALE TO, JAK JEJÍ VYŠETŘOVÁNÍ SKONČILO, NIKDO NEČEKAL

Share