KDU-ČSL má jasno, kdo bude kandidovat do Senátu: na kandidátce je také Petr Fiala

Na podzim se budou konat senátní volby a lidovci nyní prezentovali své kandidáty. Na seznamu je také Petr Fiala. Nejde ale o předsedu vlády, ale o starostu Letohradu. Předseda strany uvedl, že cílem KDU-ČSL je obhájení 7 křesel v Senátu. Píše o tom web idnes.cz.

Aktuálně senátorský klub lidovců čítá dvanáct členů.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

O většině kandidátů bylo rozhodnuto ještě v dubnu. V Kutné hoře tak o křeslo senátora bude bojovat lékař Bohuslav Procházka, na Karlovarsku starosta Žlutic Václav Slavík, který zastupuje koalici SPOLU.

Na Bruntálsku za KDU-ČSL bude kandidovat Pavla Löwenthalová, která působí jako zastupitelka Krnova a také provozuje soukromou farmu.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

V Pardubicích se na kandidátku dostala senátorka Miluše Horská. Další senátorkou je Jaromíra Vítková, která bude kandidovat v Blansku.

Místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková se rozhodla kandidovat v Kroměříží a starostka Dolních Bojanovic Eva Rajchmanová na Hodonínsku.

Senát / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Poslední dva kandidáti jsou starostka Mořková Iva Váňová, která chce být senátorkou na Novojičínsku a senátor Lumír Kantor, který kandiduje v Olomoucku.

PSALI JSME: DO ČESKÁ MÍŘÍ TROPICKÉ POČASÍ: KDY SE DOČKÁME NEJVYŠŠÍCH TEPLOT A JAK SE JIM BRÁNIT

PŘIPOMÍNÁME: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL O VÝVOJI EPIDEMIE KORONAVIRU: EPIDEMIOLOG PROZRADIL, KDY SE DÁ OČEKÁVAT NOVÁ VLNA A JESTLI BUDOU NOVÉ RESTRIKCE

Share