Karla Schwarzenberga dcera přivezla na festival na invalidním vozíku: co se politikovi stalo

Karel Schwarzenberg sice nemládne a nohy mu už neslouží jako dřív, nemohl si nechat ujít film o sobě na festivalu v Karlových Varech. Sledovat snímek Můj otec, kníže ale musel na invalidním vozíku. 9nformuje o tom web idnes.cz.

„Mám stejnou nemoc jako prezident, tudíž strašně pajdám,“ říkal minulý rok exministr zahraničí s tím, že Zeman ho předběhl a vozík si pořídí asi za rok. Politik totiž trpí neuropatií nohou.

Karel Schwarzenberg v Karlových Varech / Zdroj: idnes.cz

Na podzim Schwarzenberg k chůzi používal berle, ale nyní se na festivalu ukázal již na vozíku. Měl však dobrou náladu a přijel do Karlových Varů společně s předsedkyní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou.

Bývalý kandidát na prezidenta už dlouhodobě má problémy se zdravím a musel absolvovat operace na srdci. To ale prý nyní funguje a další zákroky neplánuje.

Karel Schwarzenberg se svou dcerou / Zdroj: idnes.cz

Kromě toho politika trápí zhoršení zraku a také už hůř slyší.

Film z produkce Anny Karolíny Schwarzenberg měl být původně jenom o její otci. Nakonec se ale rozhodla z toho udělat snímek o otci a dceři. Anna Karolina uvedla, že se film natáčel pět let a během této doby bylo natočeno desítky hodin rozhovorů s Karlem Schwarzenbergem.

Karel Schwarzenberg / Zdroj: youtube.com

Během rozhovorů společně probírali i nepohodlné a kontroverzní témata, například o dospívání v aristokratické rodině po boku charismatického otce.

Karel Schwarzenberg / Zdroj: youtube.com

Film ukazuje příběh dcery knížete, která odolává tradicím spjatými se svou rodinou. Začne dokonce brát drogy, ale následně se z toho dostane úspěšně se usídli v Londýně. Výsledkem je intimní portrét dvou lidí, kteří se navzájem znají i neznají.

PSALI JSME: HANYCHOVÁ ODŘEKLA VARY: ZVEŘEJŇUJE SPOLEČNÉ FOTOGRAFIE A VIDEA SE SOUKUPEM, JAK PRO NI PŘIPRAVIL KREVETY NA GRILU

PŘIPOMÍNÁME: TEREZA HLŮŠKOVÁ UŽ MÁ PARTNERA: CHODÍ SE ZNÁMÝM BOJOVNÍKEM MMA

Share