Karla Maříková z SPD si myslí, že by se i očkovaní lidé měli testovat: „Pan Vojtěch pouze rozděluje společnost na očkované a neočkované“

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v úterý řekl, že epidemická situace nyní vypadá tak, že máme epidemii neočkovaných. S takovým jeho výrokem nesouhlasila poslankyně Karla Maříková (SPD), podle ní současné statistiky nejsou relevantní. S ministrem ale částečně souhlasí poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL). Řekli to pro CNN Prima News.

Epidemie koronaviru se zrychluje, laboratoře v úterý odhalily přes 6 tisíc nových případů nákazy. V nemocnicích už bylo přes 1,1 tisíce hospitalizovaných pacientů.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Adam Vojtěch v sobotu uvedl, že současná epidemie koronaviru je epidemií neočkovaných. Většina hospitalizovaných pacientů jsou neočkovaní občané.

Tento výrok byl ale pro poslankyni Karlu Maříkovou nejasný, a proto ji zajímalo, z jakých údajů ministr vychází, pokud se očkovaní lidé netestují. Podle ní nejsou data Ústavu zdravotnických informací a statistiky relevantní.

Karla Maříková / Zdroj: youtube.com

„Pan Vojtěch pouze rozděluje společnost na očkované a neočkované a nutí je nesnášet se navzájem,“ uvedla Karla Maříková.

Poslanec Tom Philipp ale s výrokem šéfa resortu zdravotnictví částečně souhlasí a nechápe, proč tak reaguje jeho kolegyně. Podle něj je skutečně do jisté míry současná situace větším problémem pro neočkované lidi.

Tom Philipp / Zdroj: youtube.com

Upozornil, že podle současných statistik lze vyvodit závěry, že většina lidí, kteří byli očkováni, bude mít pravděpodobně lehkou formu nemoci, pokud se nakazí.

Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky je 78 procent lidí, kteří byli hospitalizováni na JIP, neočkovaní.

Tom Philipp / Zdroj: spolu21.cz

Tom Philipp si myslí, že ministrův výrok byl určitým verbálním stimulem, který by mohl lidi motivovat k očkování. To by pomohlo chránit je a jejich blízké.

Karla Maříková také uvedla, že očkovaní občané nemusí být nějak zvýhodňováni Podle ní by se měli testovat i očkovaní lidé a v takovém případě by testování mělo smysl.

Karla Maříková / Zdroj: youtube.com

V pondělí ministr vnitra Jan Hamáček řekl, že by neočkovaní zaměstnanci nemohli na pracoviště, pokud nebudou mít negativní test nebo jiné potvrzení o bezinfekčnosti. Paní poslankyně byla překvapená, jak si to ministr dovolil říct.

PSALI JSME: „KRADOU NÁM SVOBODU“: V RAKOUSKU SE KONALY PROTESTY PROTI KARANTÉNĚ A OČKOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: ZLODĚJ URAZIL MAJITELE DOMU A ZANECHAL DOPIS, KTERÝ ROZESMÁL I POLICISTY

Share