„Jste k smíchu, mějte se moc hezky“: Miroslav Kalousek vystoupil na demonstraci před svými odpůrci

Nedávno se v Praze konala demonstrace, kterou organizovali odpůrci současné vlády. Náhodou kolem šel exministr financí a bývalý poslanec Miroslav Kalousek. Jeden z řečníků ho pozval a navrhl mu, aby pronesl projev. Jeho vystoupení se pak stalo populární na sociálních sítích. Informuje o tom web TN.cz.

V úterý se konal protest na Malostranském náměstí. Přišli tam demonstranti, kteří nebyli spokojeni s tím, že v Česku zdražují energie a potraviny a také se vyslovili proti válce na Ukrajině.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Protestu se zúčastnilo malé množství lidí. Před nimi pronášeli projevy aktivisté Jiří Machač a Jiří Bezák.

Jiří Bezák uvedl, že by si obyvatelé Česka museli uvědomit, že současná vláda zájmy Čechů nehájí. Obrátil se na Miroslava Kalouska s otázkou, zda s jeho slovy souhlasí.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Dodal, že doufá, že bývalý poslanec nyní chápe, že jeho rozhodnutí odejít z politiky bylo správné. Současnou vládu označil za ostudu státu a také za extremistickou.

Bývalý šéf státní pokladny se také rozhodl říct pár slov, a tak se dohodl s organizátory a vzal mikrofon. Vysvětlil, že řečník řekl jeho jméno několikrát, a tak se rozhodl odpovědět.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

„Tak dovolte, abych vám řekl, aniž bych to dlouze rozebíral, že můj předřečník je absolutní d**il,“ řekl Miroslav Kalousek.

Upozornil, že demonstrantů bylo málo a prohlásil, že nejsou k ničemu. Jejich výroky označil za nesmysly. Podle něj nic z toho, o čem protestující mluvili, nevede k prosperitě.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

„Jste k smíchu, mějte se moc hezky,“ dodal Kalousek. Demonstranti s jeho výroky samozřejmě nesouhlasili. Jiří Machač poté uvedl, že je nyní vidět, že ministrem financí v Česku může být kdokoliv z ulice.

Mnoha lidem se vystoupení Miroslava Kalouska líbilo a psali o tom na sociálních sítích. Ale někteří lidé napsali, že jeho vystoupení bylo zavrženíhodné.

https://twitter.com/BarboraKuzelov1/status/1521492000687677443?cxt=HHwWhoCz2bq6tp0qAAAA

PSALI JSME: „VŠICHNI VOJENŠTÍ EXPERTI PŘEDPOVÍDALI, ŽE UKRAJINA PADNE“: JOHNSON VĚŘÍ, ŽE UKRAJINCI PORAZÍ RUSKÉ OKUPANTY

PŘIPOMÍNÁME: 5000 KČ NA DÍTĚ DO 18 LET: MINISTERSTVO PRÁCE ŘEŠÍ, JAK SE BUDOU KONTROLOVAT PŘÍJMY RODIN

Share