„Jsme připraveni nouzový stav vyhlásit,“ uvedl Andrej Babiš: vláda bude o zpřísnění opatření jednat už dnes

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš v rozhovoru pro MF Dnes uvedl, že kabinet je připraven vyhlásit nouzový stav. Ministři už ve čtvrtek budou jednat o zpřísnění opatření, i když to původně plánovali na pátek. Premiér ale upřesnil, že nechtějí zemi úplně uzavřít. Informuje o tom CNN Prima News.

Podle premiéra sledují celou situaci včetně toho, co se nyní děje v nemocnicích po celé zemi. Komunikují také s hejtmany a zástupci hygieny.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Jsme připraveni nouzový stav vyhlásit, pokud to situace bude vyžadovat,“ uvedl Andrej Babiš pro MF Dnes.

Dodal, že diskusi na toto téma zahájili hejtmani, část z nich k tomu vyzvala vládu. Když se však diskuse konala, nepožádali o to.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády opět zdůraznil, že v boji proti viru je nejdůležitější vakcinace. Požádal všechny lidi nad 60 let, aby omezili své kontakty s jinými lidmi a aby se nechali přeočkovat třetí dávkou.

Podle něj právě neočkovaní lidé starší generace nejčastěji končí na jednotkách intenzivní péče.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vláda původně plánovala projednat zpřísnění opatření v pátek, tato schůze se však uskuteční už ve čtvrtek. Ještě předtím by měla proběhnout diskuse na toto téma se zástupci Anticovid týmu, který je složen ze představitelů budoucí vlády.

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha by se mohlo jednat například o omezení hromadných akcí. Opatření by měla omezit kontakty mezi lidmi.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Pokud bude rozhodnuto o zavedení plošných opatření, může se to dotknout i očkovaných.

V úterý bylo odhaleno 25 877 případů nákazy, ve středu to bylo 18 004 případů nákazy. Počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích dosáhl k středě téměř 5,9 tisíce. Z toho 848 je ve vážném stavu.

PSALI JSME:„Ukradli mi všechno: doklady i peníze, ale nevím, jak to udělali“: proč Petr Janda dlouho nezapomene na výlet s rodinou do Paříže

PSALI JSME: PANDEMIE VE SVĚTĚ: WHO DOPORUČUJE ZEMÍM EU ZAVÉST POVINNÉ OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: „JSOU TO JENOM DEKLARACE O NIČEM“: ANDREJ BABIŠ KRITIZOVAL PLÁN BUDOUCÍ VLÁDY NA BOJ S EPIDEMIÍ KORONAVIRU

Share