Johnson poradil Putinovi, aby zastavil agresi na Ukrajině: Britský premiér řekl, jak přesně to lze udělat

Britský premiér Boris Johnson je jistý, že ruský diktátor Vladimir Putin by měl ukončit válku s Ukrajinou. Řekl to v rozhovoru pro britský rozhlas LBC ve čtvrtek 30. června. Podle Johnsona má Putin v Rusku dostatečnou podporu obyvatelstva, aby ukončil válku a nepřišel o moc.

Boris Johnson/Zdroj: youtube.com

„Ve skutečnosti má ruský prezident velmi velkou podporu společnosti v Rusku. Má dostatek manévrovacího prostoru, aby řekl: ‘Podívejte, přišel jsem, protože jsem musel dosáhnout určitých věcí,‘ a prohlásit, že podle jeho názoru byly dosaženy.“

„Ale v zájmu míru, v zájmu celého světa, je nejvyšší čas dokončit vojensko-technickou operaci, odejít a hledat nový řád,“ řekl premiér velké Británie.

Vladimir Putin/Zdroj: youtube.com

„Myslím, že by měl udělat přesně to,“ dodal Johnson. Doporučil také, aby se nevěnovala pozornost propagandě jaderné války ze strany Ruska. Johnson věří, že v této válce Ukrajina určitě vyhraje, nikdo ale neví, kdy a za jakou cenu.

Boris Johnson/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: KANCELÁŘ PREZIDENTA UKRAJINY: RUSKO ZMĚNILO SVOU TAKTIKU, ABY POVZBUDILO ZELENSKÉHO K JEDNÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: HLAVNÍMI ÚKOLY JSOU OBNOVA UKRAJINY A OTÁZKA ENERGETIKY: CO K TOMU ŘEKLI NA TISKOVÉ KONFERENCI FIALA A LEYENOVÁ

Share