Jižní Belgii postihli obrovské záplavy

Na jihu Belgie začaly v důsledku silných dešťů nové záplavy, které zaplavily několik obcí včetně Namuru, hlavního města Valonska. Podle zpravodajských informací bylo nejvíce postiženo město Dinant a několik čtvrtí v Namuru.

Záplavy v jižním Belgii / Zdroj: youtube.com

V Dinantu přívaly bahna demolovali auta, která mimo jiné blokují přejezd železniční dopravy, a provoz na trati je tak až do 9. srpna zablokován. Přívaly vody navíc vytvořily vodopády v Namuru na Avenue Marcel Leconte a Route de Dinant.

Záplavy v jižním Belgii / Zdroj: youtube.com

V Namuru byli také evakuováni lidé z domova důchodců. „Vniknutí vody do elektrické sítě způsobilo problémy. Starší občané byli svěřeni rodinám nebo umístěni do jiných pečovatelských domů,“ upřesnil starosta města Maxime Prévaux.

Záplavy v jižním Belgii / Zdroj: youtube.com

„Komunální pracovníci potřebují připravit pytle s pískem na příštích několik dní, ale kvůli vodě nevědí, jak se do komunální dílny dostat,“ řekl starosta města Martin Chiaradia. Žádné oběti záplav nebyly hlášeny.

Záplavy v jižním Belgii / Zdroj: youtube.com

V polovině července zasáhly západní a jihozápadní Německo silné deště, které způsobily, že se z břehů vylily přítoky velkých a malých řek.

Záplavy v jižním Belgii / Zdroj: youtube.com

V důsledku bouře bylo zablokováno několik měst. Asi 200 000 lidí zůstalo bez elektřiny. Podle posledních údajů zemřelo více než 150 lidí. Německá kancléřka Angela Merkelová navštívila 18. července nejvíce postižené oblasti země a prohlásila, že němčina nemá slova, kterými by popsala to, co se stalo.

PSALI JSME: UMĚLEC VYRÁBÍ „ZVÍŘATA“ Z KOVOVÉHO ŠROTU: JSOU STEJNÉ JAKO TY ŽIVÉ

PŘIPOMÍNÁME: “PŘÍŠTÍ VLÁDA BUDE MUSET ROZHODNOUT“: PO VÝSTAVBĚ BLOKU V DUKOVANECH HAVLÍČEK CHCE ZAHÁJIT DALŠÍ PROJEKT

Share