„Jez, to Mireček nedojedl a já jsem ti tam přidala teplou polévku“: Řekla mi sestra, když jsem k ní přišla na návštěvu

Nemůžu říct, že moje sestra je neuspořádaná, ale v rodině mají zvláštnost dojídat za dětmi to, co oni nedojedly, aby se potraviny nezkazily. Věděla jsem to, ale nenapadlo mě, že kvůli tomu budeme mít rozepři.

V sobotu jsme se domluvili, že se sejdeme, abychom probrali nějaké problémy s opravou babiččina domu. Často jsme k ní jezdili v létě na dovolenou a snažili jsme se dům udržovat v dobrým stavu.

Dům / ilustrační foto / Zdroj: lime.energy

Od rána jsem běhala po tržnicích, nic jsem nestihla uvařit, a pak mi volala sestra a pozvala mě, abych přišla o něco dřív na oběd. Hodila jsem tašky s nákupy domů, cestou jsem zašla koupit koláče k čaji a za půl hodiny už jsem byla u sestry doma.

Zvonek / Ilustrační foto / Zdroj: lenta.ru

Sestra otevřela, pozdravila mě a zase utekla do kuchyně. Když jsem vešla, položila před manželem talíř s polévkou, vzala ze stolu další talíř se zbytky stejného pokrmu, doplnila polévkou z hrnce a posunula talíř ke mně:

– Jez, to Mireček nedojedl, a já jsem ti tam přidala teplou polévku!

Požádala jsem sestru, aby vyměnila talíř, což ji velmi překvapilo:

– Ty se bojíš jíst po Mirečkovi? Je naprosto zdravý!

– Věřím a jsem ráda, že je Mireček zdravý, ale zvykla jsem jíst z čistého nádobí.

Polévka / ilustrační foto / Zdroj: cookidoo.com.cn

Stupeň napětí se zvýšil, sestra vytáhla čistý talíř a nasypala tam svěží polévku.

Upřímně, sotva jsem dojedla svou porci. V kuchyni viselo ticho a konverzace nedopadla dobře. Když se snažila situaci nějak napravit, vyšla na chodbu pro koláče. Nechala jsem si pár na večeři a tucet jsem dala na stůl.

Čaj jsme vypili, trochu jsme si promluvili a pak jsem se rozhodla odejít domů a odložit diskusi o opravě na jiný den.

Jaké bylo mé překvapení, když jsem v tašce objevila nakousnuté koláče! Z místnosti v té době vyhlížely mazané tváře synovců. Sestra, když viděla můj výraz ve tváři řekl:

Koláčky / ilustrační foto / Zdroj: idnes.cz

– No tak, trochu si kousli, co na tom?

Podala jsem balíček se zbytky koláčů sestře se slovy:

– Dobrou chuť!

Dosud spolu nekomunikujeme. Sestra tuto situaci převyprávěla celé rodině a také řekla, že její děti vůbec nesnáším. A rodina, kromě maminky, odsoudila mé „hrozné chování“ s dětmi sestry.

Telefon / Ilustrační foto / Zdroj: soulpost.ru

PSALI JSME: CHLAPEC SI NEČEKANĚ NECHAL ODSTRANIT SVÉ DREDY: KDYŽ HO MATKA UVIDĚLA S NOVÝM ÚČESEM, MÁLEM PŘEKVAPENÍM OMDLELA

PŘIPOMÍNÁME: KOČKA SE FÉNU POMSTILA ZA HLUK A ROZESMÁLA UŽIVATELE INTERNETU

Share