Jednoho večera někdo zaklepal na dveře. Otevřel jsem a viděl svou bývalou manželku

S manželkou jsme žili spolu sedm let. Máme syna Matyáše, kterému tehdy bylo šest let. Žili jsme spolu, milovali syna a snili o dceři. Nedávno jsem si všiml, že se žena velmi změnila a distancovala ode mě.

Na první pohled bylo vše jako obvykle, ale něco nebylo v pořádku. Po večerech mlčela a spala na pohovce v obýváku. Odpověď na otázku byla stejná: „Jsem unavená.“ Přátelé mi otevřeli oči. Řekli, že mě manželka podvádí s taxikářem. Nemohl jsem tomu uvěřit. Navzájem se milujeme a máme syna.

Pár / Ilustrační foto / Zdroj: moygolovinskiy.ru

Večer, když se moje žena vrátila domů, jsem se zeptal, jak porozumět tomu, co mi bylo řečeno. Nic nenamítala a začala si balit kufry. Řekl jsem, že náš syn zůstane se mnou, s čímž Johana bez váhání souhlasila. Nechápal jsem, jak to mohla udělat. Odpověděla, že ten muž není připraven přijmout jejího syna.

Nemá moje žena vůbec žádné mateřské city? Syna vyměnila za milence. Zpočátku bylo pro nás těžké zvyknout si na nový život. Syn se neustále ptal, kde je matka, chtěl ji vidět. Odpověděl jsem, že je na služební cestě a brzy nepřijde. A pak si na to zvykl a náš život se zlepšil.

Otec a syn / Ilustrační foto / Zdroj: socratify.net

Uplynulo pět let. Máťa chodil do školy, já jsem do práce. Večer mluvili o událostech dne a plánech na další den, bavili jsme se. Často jsme cestovali o víkendech.

Jednoho večera někdo zaklepal na dveře. Otevřel jsem a viděl svou bývalou manželku. Vypadala příliš krásně. Pozval jsem, aby šla dovnitř. Matyáš, když viděl svou matku, se ani nepohnul. Obličejem mu probleskla zášť i radost. Johana objala syna, omlouvala se, a on stál, nic neříkal, ale neodvrátil se.

Když emoce odezněly, nabídl jsem vypít šálek čaje. Posadili jsme se ke stolu a Johana řekla, že si přišla pro syna. S manželem nyní žijí v jiném městě.

Matka a syn / Ilustrační foto / Zdroj: wbkids.ru

Podíval jsem se na syna a čekal na jeho odpověď. Je mu jedenáct let a přijmu jakékoli jeho rozhodnutí. Syn však mlčel. Viděl jsem, že chce svou matku, a Johana ho nechce nechat samotného. „O víkendu pojdi k mámě a pak se rozhodneš, s kým budeš žít.“

Můj syn odešel, ale celou noc jsem nespal, bál jsem se, že zůstanu sám. V neděli večer byl Máťa doma. Na otázku, zda půjde žít k matce, jsem slyšel odpověď: „Moje matka má manžela, a ty jsi sám. Zůstávám se svým nejlepším otcem a máma, pokud chce mě vidět, ať přichází.“

PSALI JSME: MOJE ŽENA ŘEKLA, ŽE K NÁM PŘIJDE NA NÁVŠTĚVU JEJÍ NOVÁ KAMARÁDKA. NEČEKAL JSEM, ŽE JEJÍ NOVÁ PŘÍTELKYNĚ JE MOJE STARÁ ZNÁMÁ

PŘIPOMÍNÁME: TAXIKÁŘ PŘIJEL NA VÝZVU A BYL PŘEKVAPEN. JEHO PASAŽÉRY BYLI MANŽELKA A JEJÍ MILENEC

Share