Je možné si vzít domů nejen děti z dětského domova, ale i babičky z domova důchodců: Bylo jí 79 let, žije s Lenkou již 6 let

Nejodvážnější a nejodhodlanější lidé jsou připraveni si vzít dítě z dětského domova. Ale ty, kteří jsou připraveni si vzít osamělou starou ženu nebo starého muže domů, darovat rodinu a domov, prakticky neexistují.

Ale takové zázraky se stávají.

Lence je 32 let, vzala si do péče starou ženu z domova důchodců a obě ženy jsou šťastné.

Mladou ženu vychovala její babička Marie. Matka zemřela příliš brzy a otce nikdy neviděla. Babička byla jediným člověkem v jejím životě, na kterého se dívka mohla spolehnout. Neměla nikoho bližšího.

Babička a vnučka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Bohužel, babičky odcházejí příliš brzy. Kvůli své vnučce vydržela až do věku 83 let, ale poté se její život skončil. Na tomto světě neměla žena už žádné příbuzné.

Třicetiletá žena se cítila sama.

Lenka nevěděla, jak se vyrovnat se ztrátou blízkého člověka, ztratila smysl života. Naštěstí se rozhodla stát dobrovolnicí a pomáhat starým lidem. V jejím městě byl domov důchodců. Lenka dokonale chápala, jak moc starší lidé potřebují podporu a péči.

Babička a vnučka / Ilustrační foto / Zdroj: style-gift.ru

Tam Lenka potkala 78letou ženu jménem Anna, která také neměla žádné příbuzné. Měla syna, ale zemřel, když jí bylo pouhých 45 let. Bylo příliš pozdě na to, aby Anna porodila další dítě, a tak až do důchodu pracovala jako vesnická pošťačka.

Když se jí zhoršilo zdraví, přestěhovala se do domova důchodců.

Samozřejmě, to není vlastní útulný dům, ale pro Annu to bylo nejlepší rozhodnutí: má komunikace, jídlo a nezbytné lékařské procedury. Od života už nic nečekala.

Babička a vnučka / Ilustrační foto / Zdroj: takprosto.cc

Ale Lenka tam přišla pracovat a ženy se nenápadně sblížily. Stará žena začala přemýšlet: mohla by to být její vnučka, kdyby měl její syn dceru. Lence Anna připomínala její babičku. Často si promluvily osobně, stará žena ji dávala rady.

A pak se Lenka rozhodla: může si vzít blízkého člověka domů. Anna nechtěla být břemenem, ale Lenka byla tvrdohlavá.

Jsou spolu již 6 let a mladá žena to nikdy nelitovala. Během této doby si vdala, porodila dítě a její babička se omládla. Stala se z nich skutečná rodina!

PSALI JSME: BABIČKA PLAKALA POTÉ, CO OTEVŘELA KRABICI S PŘEKVAPENÍM OD SVÝCH PŘÍBUZNÝCH

PŘIPOMÍNÁME: BABIČKA A DĚDEČEK SE PŘIŠLI PODÍVAT NA SVÉHO NOVOROZENÉHO PRAVNUKA: ALE LIDI DOJAL JEJICH ZÁBAVNÝ SPOLEČNÍK

Share