Je mi přes padesát a už nechci komunikovat s lidmi, nepomáhám a nedávám rady

Minulého roku se mi v životě stalo tolik věcí, že jsem si ani nemyslela, že to vydržím. Co je nejsmutnější, málokdo mi chtěl pomoct. Všichni lidé se jen snažili vyřešit své vlastní problémy na můj účet. Já zase se svými problémy zůstala sama. A právě tehdy jsem něco pochopila.

1. Nemá cenu nikomu v ničem pomáhat.

Starší žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dříve jsem okamžitě běžela na pomoc všem lidem, obětovala svůj čas, své sily a někdy i peníze, abych udělala vše, co se v mých silách. Na sebe jsem však zcela zapomene. Ostatní lidé ke mně následně s pomocí nespěchali, bylo jim to prostě jedno.

2. Už ne nehrnu komunikovat s lidmi

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dřív jsem měla spoustu kamarádek, ale jen díky tomu, že jsem jím sama psala a volala. A jakmile jsem přestala to dělat, nikdo se moc nehrnul se mnou komunikovat.

3. Už nedávám rady

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Když se mě ptali, jak udělat v té či oné situaci, řekla jsem svou odpověď. A nakonec jsem byla obviněna, že se něco pokazilo. Už to nedělám, ať si každý vybere sám.

4. Stížnostem říkám NE

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Tak často za mnou chodili lidé a stěžovali si na své problémy, že jejich život není takový, jaký by si přáli. Vždy jsem poslouchala, litovala. Nakonec se sama nakazila jejich kňučením a negativem. Ale teď už toho mám dost.

5. Už nebraním lide

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Pokud vím přesně, co člověk dělá špatně a nikdo ho nepodporuje, nebudu ani já.

Náš svět se změnil, teď každý myslí jen na sebe. Tak proč bych se měla starat o někoho jiného, než o sebe?

PSALI JSME: 10 VĚCÍ, KTERÉ JE TŘEBA MÍT NA PAMĚTI, DOKUD JSOU NAŠI RODIČE S NÁMI

PŘIPOMÍNÁME: KAŽDÝ V MÉM DOMĚ BY SE MĚL CHOVAT SLUŠNĚ, DOKONCE I JÁ. VÝJIMKU PRO TCHYNI JSEM NEUDĚLALA, VYHODILA JSEM JI ZA DVEŘE

Share