„Je mi čtyřicet osm let a už se nikdy nevdám“

S manželem jsem se rozvedla před pěti lety, nyní je mi 48 let. Konečně jsem se stala vynalézavým a soběstačným člověkem.

48 letá žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Můj manžel po celý život pobíral mizerný plat. To mu však nebránilo v tom, aby mi neustále něco vyčítal a kontroloval všechny mé výdaje, což pro mě bylo frustrující. Pracovala jsem v prestižní firmě a většinu rodinného příjmu tvořily moje peníze. A všechny domácí práce byly na mně, on nedělal nic.

Když jsem se s ním rozvedla, dokonce se mi lépe dýchalo. Teď mám stále dobrou náladu, nikdo mi neleze na nervy, žiji tak, jak chci, a nedělám si starosti s večeří. Neposlouchám obvinění a cítím se nezávislá. Můj syn odjel studovat do jiného města a plánuje tam zůstat, takže byt je mi zcela k dispozici. Naučila jsem se užívat si života, ne se všem zavděčit.

Žádost o rozvod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Chodila jsem na rande s muži a stále chodím. Opravdu se nechci vdávat. Zkusila jsem to jednou a to stačí. Kromě toho jsou všichni muži v mém věku lakomí a tlustí. Pozvou mě na kávu a pak počítají s bouřlivým pokračováním románku. Každý z nich nehledá ani tak manželku, jako spíš svobodnou ženu v domácnosti.

48 letý muž / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Po několika pokusech o uspořádání osobního života jsem si uvědomila, že je lepší být sám než s další zátěží. Jsem unavená z toho, že se musím přizpůsobovat, zalíbit se, chválit, přitulit se a snažit se o někoho jiného. Chci žít pro sebe.

48 letá žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nyní vařím a uklízím, jen když mám energii a chuť. Už nemám v plánu stát u kamen 24 hodin denně. Mohu si dovolit večeři v restauraci a oběd v kavárně. Není to plýtvání, je to racionální využití času.

Manželský pár / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nechci sbírat ponožky po celém bytě, brzy vstávat a dělat snídani. Chci si koupit drahé spodní prádlo a nevymlouvat se. Když jsi v nejlepších letech a sníš o dětech a rodině, měla bys hledat svého muže. Ale když už jste udělali hodně, postavit na nohy děti, vyřešit všechny problémy života, a muž je pro vás jen další zátěží, je lepší, abyste se stali soběstačnou ženou.

Samozřejmě, že mnoho dam se mnou nebude souhlasit, ale já jim svůj názor nevnucuji. Možná jednou potkám svého muže, budu s ním chtít založit rodinu, ale zatím to není součástí mých plánů.

Samostatná žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vztahy bez závazků jsou to, co mi teď vyhovuje. S mužem je mi prostě hezky, ale neobdarovávám ho oblečením ani se o něj nestarám. Má ruce a hlavu, všechno zvládne sám.

Nyní jsem v dokonalé harmonii, užívám si svobody a absolutního štěstí.

PSALI JSME: ŽENA VYBĚHLA Z DOMU A ZANECHALA MANŽELA S DĚTMI: O DVA DNY POZDĚJI DOSTALA DOPIS

PŘIPOMÍNÁME: MOJE SESTRA SE ROZHODLA POPRVÉ RODIT VE 44 LETECH. NA CO PRÁVĚ MYSLELA, KDYŽ SE ROZHODLA TO UDĚLAT

Share