Je mi 42. Absolutně nechci, aby se moji rodiče přestěhovali ke mně

Rodiče jsou různí. Existují rodiče, kteří mohou svým dětem zaplatit za dovolenou v zahraničí.

Ilustrační foto. Rodiče/ Zdroj: topfakty.com

A jsou rodiče, kteří mohou své děti krmit pouze uzeninami a jen stěží pořídit svému dítěti nový batoh. Co by takové děti měly dělat, až dospějí? Měli by zkusit udělat něco dobrého pro své rodiče?

Ilustrační foto. Rodiče/ Zdroj: topfakty.com

Jmenuju se Petra. Je mi 42 let. S manželem máme dvě děti. Já a můj manžel jsme se narodili v malých městech. Po svatbě jsme spolu žili tři roky a rozhodli jsme se odjet do zahraničí. S manželem jsme si vybrali Itálii.

Udělali jsme všechno pro to, abychom se tam přestěhovali a tam už se nám narodily děti. Rodičům se nejprve nelíbilo, že jsme s manželem odjeli žít do jiné země. Neustále po mně požadovali, abychom se s manželem vrátili. Ale na jsme nereagovali.

Ilustrační foto. Rodiče/ Zdroj: topfakty.com

Uplynulo 15 let. Na Itálii jsme zvyklí, moc se nám tu líbí. Naše děti jsou zde také velmi šťastné. Nežijeme bohatě, ale ani nežijeme v chudobě. Na všechno máme dost peněz.

Ale v poslední době si na mě moji rodiče začali neustále stěžovat, že jsou unaveni takovym životem . Neustále mi naznačují, že žijí velmi špatně, a proto se chtějí přestěhovat, aby žily se mnou. Samozřejmě to by všechno proběhlo na naše náklady a také se s námi chtějí usadit. To znamená, že je budeme muset s manželem zajistit všem.

Ilustrační foto. Rodiče/ Zdroj: topfakty.com

Jsem šokována: opravdu nechápou, že  to si nemůžeme dovolit? Pokud se k nám přestěhují moji rodiče, pak budeme muset na všem šetřit my i naše děti. Nechci takový život ani pro sebe, ani pro své děti.

Proč to musím udělat? Proč by moje děti a můj manžel měli trpět? Nakonec mi rodiče nikdy moc nepomohli. Jak po mně mohou požadovat, abych jim zajistila pohodlné stáří?

Ilustrační foto. Rodiče/ Zdroj: topfakty.com

Vždyť mě nikdy nerozmazlovali.

Ilustrační foto. Rodiče/ Zdroj: YouTube

Co si myslíte: má pravdu?

I když rodiče Petry ji vždy moc nepomohli, pravděpodobně udělali pro vlastní dceru vše, co mohli.

PSALI JSME: „DESET KILO URČITĚ SPADLO“: MAHULENA BOČANOVÁ MĚLA OBAVY, ŽE PO DLOUHÉM ODPOČINKU NEOBLÉKNE ŽÁDNÝ KOSTÝM

PŘIPOMÍNÁME: KAŽDÝ TŘETÍ ČECH MÁ NIŽŠÍ PŘÍJEM NEŽ PŘED ROKEM: JAK OVLIVNIL PŘÍJMY LIDÍ KORONAVIRUS A OPATŘENÍ PROTI NĚMU

Share