Jaromír Nohavica odmítl vrátit Putinovu medaili: někteří fanoušci ho kritizovali

V poslední době se začalo diskutovat o tom, že zpěvák Jaromír Nohavica dostal v roce 2018 medaili od Vladimira Putina. Důvodem je, že ji neplánuje vrátit na protest proti ruské invazi na Ukrajinu. Píše o tom server eXtra.cz s odkazem na web iDnes.cz.

V roce 2018 zpěvák dostal Puškinovu cenu. Tehdy se říkalo, že muzikant přispěl ke vzájemnému obohacení kultur. Někteří lidé už tehdy říkali, že tím ruský prezident posiluje svůj vliv v oblasti kultury.

Jaromír Nohavica / Zdroj: youtube.com

Čeští politici už odsoudili ruskou invazi na Ukrajinu. Prezident Miloš Zeman hovořil o nutnosti vyloučit Ruskou federaci ze systému SWIFT.

Slavný český písničkář nechce vrátit medaili, kterou dostal od Vladimira Putina. „Puškinovu cenu jsem dostal za zpívání písní Vladimira Vysockého a Bulata Okudžavy a ne za válčení,“ řekl pro iDnes.cz Jaromír Nohavica.

Jaromír Nohavica / Zdroj: youtube.com

Někteří umělci mají ale jiný názor. Například podle slovenského spisovatele Jana Štrassera tato medaile stále zůstává Putinovou medailí.

Tento krok zpěváka se nelíbil některým jeho fanouškům. Někteří lidé například říkali, že jeho texty jsou skvělé, ale teď nedávají smysl.

Jaromír Nohavica / Zdroj: youtube.com

V minulosti ho lidé kritizovali, že údajně spolupracoval s StB. Před pár lety předseda SPD Tomio Okamura zveřejnil společnou fotku. Tuto fotografii použil pro své politické účely, ale zpěvák nebyl proti.

PSALI JSME: DEMONSTRACE PROTI RUSKÉ INVAZI NA UKRAJINU: NA VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ PŘIŠLO NĚKOLIK STOVEK LIDÍ

PŘIPOMÍNÁME: DCERA KARLA GOTTA BY SE MOHLA STÁT ÚSPĚŠNOU MODELKOU: JAKÝ VYPADÁ CHARLOTTE ELLA GOTTOVÁ NA NOVYCH FOTKÁCH

Share