Jana Bobošíková hodlá kandidovat do Sněmovny: s jakou politickou silou bude známá novinářka spolupracovat

Známá novinářka Jana Bobošíková se zřejmě rozhodla kandidovat do dolní komory Parlamentu. Pravděpodobně bude spolupracovat s Volným blokem poslance Lubomíra Volného. Informuje o tom server iDNES.cz.

Jana Bobošíková potvrdila informaci pro server iDNES.cz, že se pokusí dostat do Sněmovny. Podrobnosti hodlá sdělit v úterý.

Jana Bobošíková / Zdroj: youtube.com

Je pravděpodobné, že povede kandidátku v Praze. Toto téma měla projednat se zástupci Volného bloku už minulý týden.

Partnerem Volného bloku v nadcházejících volbách bude Dělnická strana sociální spravedlnosti, budou kandidovat společně. Tuto stranu někteří politologové označují za ultranacionalistickou a radikální.

Jana Bobošíková / Zdroj: youtube.com

Politologové také označovali jako radikální politickou sílu SPD Tomia Okamury, nyní ji však vnímají jako umírněnější. Lubomír Volný se do Sněmovny dostal v roce 2017, tehdy kandidoval za SPD.

Jana Bobošíková v roce 2019 založila Institut svobody a demokracie, ve kterém nyní působí. Tam také spolupracuje s Hanou Lipovskou, ekonomkou a radní České televize.

Jana Bobošíková / Zdroj: youtube.com

Novinářka se proslavila v roce 2000, v době, kdy vypukla krize v České televizi. Tehdy byla jednou z manažerů České televize a také byla tváří náhradního oficiálního vysílání.

Je známá také jako euroskeptička. Od roku 2004 do roku 2009 byla europoslankyní. Od roku 2006 do roku 2016 byla členkou tří politických sil, a to Suverenita, Politiky 21 a Hlavy vzhůru.

Jana Bobošíková / Zdroj: youtube.com

V roce 2008 byla KSČM nominována jako kandidátka na post prezidenta České republiky pro druhou volbu. Pak se ale Jana Bobošíková rozhodla svou kandidaturu stáhnout.

PSALI JSME: PRYMULA VARUJE PŘED TĚŽŠÍM PRŮBĚHEM DELTA MUTACE KORONAVIRU: EPIDEMIOLOG ŘEKL, PROČ SE ZATÍM NESMÍ ÚPLNĚ ROZVOLŇOVAT

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA UVAŽUJE O ZAVEDENÍ NOVÝCH OPATŘENÍ: DLE MINISTRA VOJTĚCHA SE EPIDEMICKÁ SITUACE ZHORŠUJE

Share