Jakým způsobem je možné vyčistit toaletu jednou provždy: Bude čistá po celý rok a není potřeba žádná chemie

Každým rokem prožíváme všichni stále větší zklamání z chemikálií pro domácnost. Výrobky, které se prodávají v obchodech, se zdají být tak účinné! Ale z větší části je to právě prací PR manažerů.

Fungují, a dělají to co mají, ale ne tak skvěle a nejsou vždy vhodné pro konkrétní situaci. Ale peníze z rozpočtu rozhodně stahují – na konci roku se to nebude zdát málo. Obecně platí, že pokud existuje způsob, jak se zbavit plaku bez nákupu chemikálií, musíte to zkontrolovat. Někdy narazíte na zbytečné a někdy na efektivní triky. Já jsem jeden takový našla, a teď mám doma úsporu i ekologii, vše jak má být.

 

Čištění toalety / Zdroj: youtube.com

 

Proces čištění

První věcí, kterou musíte udělat, je vypustit vodu z toalety. Není to nic super složitého, nemusíte do ní lézt naběračkami. Stačí si pamatovat fyziku. Vezmu si obyčejnou plastovou láhev a pomocí ní pár stisků nasávám vodu. Sklopím, stisknu, uvolním – a naliju ho do kbelíku vedle něj. Několik minut – a toaleta je připravena k umytí.

 

Čištění toalety / Zdroj: youtube.com

 

Nemůžete ji umýt, aniž byste se nezašpinili, varuji vás hned. Takže gumové rukavice jsou naše všechno. Potom by měl být vnitřek toalety hojně posypán sodou, rozetřen kartáčem a ponechán stát třicet minut.

 

Čištění toalety / Zdroj: youtube.com

 

A teď zbývá nalít do záchodové misky obyčejný stolní ocet. Ten okamžitě reaguje s jedlou sodou a syčení začíná. To je veškerá moudrost. Zbývá jen nalít vodu z vědra zpět a poté několikrát stisknout splachování, aby se toaleta správně vypláchla.

 

Čištění toalety / Zdroj: youtube.com

 

A poslední tajemství: pod okrajem musíte rozmazat starou levnou zubní pastu. Nedovolí, aby se tam hromadily nečistoty, plus dobře voní.

 

Čištění toalety / Zdroj: youtube.com

 

A co je nejdůležitější, brzy na další čištění nepřijde: stačí jednou za šest měsíců nebo rok.

 

Čištění toalety / Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: UŽITEČNÉ TIPY DO KUCHYNĚ: PROČ JE TŘEBA UŘÍZNOUT ROH HOUBIČKY NA NÁDOBÍ

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA UKÁZALA, JAK LZE PĚNU NA HOLENÍ POUŽÍT K ČIŠTĚNÍ DOMÁCÍCH SPOTŘEBIČŮ A VYSOCE LESKLÝCH POVRCHŮ V KUCHYNI

Share