Jakub Michálek nebude v čele ministerstva pro legislativu: pirátský kodex to v této situaci neumožňuje

Zatím není známo, jak přesně bude nový kabinet vypadat. Nedávno například vyšlo najevo, že šéf lidovců Marian Jurečka asi nebude ministrem zemědělství, ale stane se v čele ministerstva práce a sociálních věcí. Nyní přichází další změna, a sice to, že pirátský poslanec Jakub Michálek na uzavřeném fóru strany napsal, že nehodlá být šéfem resortu pro legislativu. Píšou o tom Novinky.cz.

V pátek o tom informoval server Respekt. Členové Pirátské strany o tom diskutovali, protože Jakub Michálek by se mohl stát ministrem, ale je také šéfem poslaneckého klubu.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

Podle pirátského kodexu nemůže člen strany takové fuknce kombinovat. V této situaci by nepomohl ani dobrovolný klouzavý mandát.

Piráti před časem navrhovali zavedení klouzavého mandátu. Podle tohoto návrhu by poslanec, který se stane členem vlády, přišel o svůj poslanecký mandát a místo něj by se stal poslancem někdo jiný. Horní komora Parlamentu však takový návrh neschválila.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

Jakub Michálek ve čtvrtek uvedl, že je kandidátem na šéfa resortu a hovořil také o tom, že by rezignace na poslanecké mandáty mohly oslabit jejich stranu.

Česká pirátská strana kandidovala v koalici s hnutím Starostové a nezávislí. Jejich koalice získala 37 mandátů, Piráti však mají jen 4, zatímco Starostové mají zbylých 33 mandátů.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

Členové Pirátské strany mohli tento pátek hlasovat o schválení koaliční smlouvy. Jejich hlasování by se mělo uskutečnit na celostátním fóru.

PSALI JSME: “JÁ JSEM TÍM ZNÁMÝ”: PETR VOJNAR PROZRADIL, CO HO NEJVÍC SPOJUJE S LUCII VONDRÁČKOVOU

PŘIPOMÍNÁME: POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ S MIROSLAVEM ŽBIRKOU: KDY SE BUDE KONAT A KDO MŮŽE PŘIJÍT

Share