Poslední rozloučení s Miroslavem Žbirkou: kdy se bude konat a kdo může přijít

10. listopadu zemřel známý zpěvák a skladatel Miroslav Žbirka. ČTK informuje, že poslední rozloučení se uskuteční v pátek 19. listopadu v Praze ve strašnickém krematoriu. Mohou tam přijít jen ti, kteří byli pozváni. Ale fanoušci budou moci sledovat přenos na Facebooku. Píše o tom Blesk.cz.

Na obřad mohou přijít jen ti, kteří byli pozváni. Tak bylo rozhodnuto kvůli platným opatřením proti koronaviru. Jeho fanoušci ale mají možnost přijít a stát před budovou krematoria.

Miroslav Žbirka / Zdroj: youtube.com

Tam bude také kondolenční kniha. Přímý přenos bude možné sledovat na obrazovce, která bude u budovy krematoria a také na facebookové stránce Miroslava Žbirky.

Kromě toho poslední rozloučení bude vysílat i slovenská televize Markíza. Pro některé Slováky to bylo trochu překvapivé, protože posledních několik desítek let žil zpěvák a skladatel převážně v české metropoli.

Miroslav Žbirka / Zdroj: youtube.com

Také bude další kondolenční kniha, která bude vystavena u Slovenského velvyslanectví v Pelléově ulici v Praze 6.

V pátek 12. listopadu tam mohou všichni zájemci přijít a napsat svá slova do té knihy.

Miroslav Žbirka / Zdroj: tv.blesk.cz

Miroslav Žbirka měl v posledních letech určité zdravotní problémy. Právě zápal plic byl příčinou jeho smrti.

PSALI JSME: FELIX SLOVÁČEK A DÁDA PATRASOVÁ PŘEKVAPILI VŠECHNY: MANŽELOVÉ PŘIŠLI NA NATÁČENÍ SILVESTROVSKÉ ESTRÁDY SPOLU

PŘIPOMÍNÁME: TEREZA HLŮŠKOVÁ BY MOHLA BÝT PROPUŠTĚNA NA SVOBODU PŘÍŠTÍ TÝDEN: ALE JEJÍ CESTA DOMŮ TAKÉ NEBUDE JEDNODUCHÁ

Share