Jakub Kulhánek hodlá předvolat britského velvyslance, důvodem byly výroky o českých dětech: jak k tomu došlo

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek hodlá v pondělí promluvit s britským velvyslancem Nicholasem Archerem. Šéf resortu předvolá velvyslance, důvodem je urážka českých dětí v médiích a na internetu. K tomu došlo po fotbalovém zápase mezi Spartou Praha a Glasgow Rangers. Informuje o tom ČTK.

Tento zápas se odehrál ve čtvrtek na stadionu Sparty a mohli ho sledovat jen dětští diváci v doprovodu dospělých. Taková omezení fungovala, protože část fanoušků byla v minulosti obviněna z rasistického chování.

Fotbal Sparta vs. Rangers / Zdroj: youtube.com

Zápas se ale neobešel bez toho, že diváci bučeli na hráče tmavé pleti Glena Kamaru. Poté bylo v britských médiích takové chování odsouzeno. To odsoudil i trenér týmu Rangers a advokát fotbalisty.

V březnu se odehrál zápas proti Slavii Praha, tehdy Glen Kamara uvedl, že na něj směřovala rasistická poznámka od kapitána českého týmu Ondřeje Kúdely. Po zápase napadl kapitána českého týmu. Sám Ondřej Kúdela rasismus tehdy popřel.

Jakub Kulhánek / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu zahraničních věcí ČR Jakub Kulhánek na Twitteru napsal, že urážky dětí a jejich šíření na internetu a v médiích není součástí fotbalu.

To podle něj není také součástí dobrých vztahů mezi státy, proto o tom hodlá v pondělí mluvit s britským velvyslancem.

Poradce Skotské fotbalové asociace pro rovnoprávnost a diverzitu Marvin Bartley napsal, že děti za to nemohou, protože se chovaly podle příkladu dospělých.

Na závěr přidal řečnickou otázku, jakou šanci mají čerstvé ovoce, pokud byly vloženy do misky se shnilým ovocem.

https://twitter.com/dothebartman1/status/1443851849006817283

Reagoval na to šéf resortu vnitra Jan Hamáček, který na Twitteru napsal, že Češi nejsou shnilé ovoce ani rasisté. Vyzval proto českého ministra zahraničí, aby to projednal s britským velvyslancem.

Proti urážce dětí se ohradil fotbalový klub Sparta a podpořil je i fotbalový klub Slavia.

PSALI JSME: POLSKO ZAZNAMENALO REKORDNÍ POČET NELEGÁLNÍCH MIGRANTŮ Z BĚLORUSKA: VÍCE NEŽ PŮL TISÍCE ZA DEN

PŘIPOMÍNÁME: „TO SE STALO SKUTEČNOSTÍ“: HONZA MUSIL OZNÁMIL, ŽE JEHO POŘADY NA TV BARRANDOV BYLY ZRUŠENY

Share