Jaké oblečení by bylo vhodné pro Štědrý den: „Musíme se vždy náležitě obléci,“ řekl Ladislav Špaček

Podle spisovatele a popularizátora společenské etikety Ladislava Špačka je večeře na Štědrý večer nejslavnostnější večeří všech 365 dní v roce. Pro tuto večeři by proto bylo nutné mít i vhodné oblečení. Píšou o tom Novinky.cz.

„Samozřejmě, jestliže se chystáme ke stolu, tak se musíme vždy náležitě obléci, protože obraz sedících lidí u stolu vypovídá hodně o události, která se bude odehrávat,“ uvedl Ladislav Špaček.

Ladislav Špaček / Zdroj: youtube.com

Podle něj by muži v tento den před večeří neměli nosit džíny, natož tepláky. Vhodným oblečením pro muže by byl oblek s kravatou nebo alespoň sako.

Košile nebo svetr by v ten večer u stolu na takovou oslavu nestačily. Chtěl upozornit, že pro děti je to důležitý den a že si budou pamatovat, co uvidí, celý život.

Vánoční stromek / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pro ženy na Štědrý den nebudou elegantní kalhoty tou nejlepší variantou. Nejlepší by bylo, kdyby měly na sobě šaty, které by vyhovovaly vánoční atmosféře.

Kromě toho je třeba věnovat pozornost i oblečení pro děti. Například by mohly hrát celý den v jednom oblečení, ale před večeří by se měly převléknout. Pro kluky by byla vhodná košile a vesta a pro děvčátka šaty.

Ladislav Špaček / Zdroj: youtube.com

Po tom, co všichni dostanou dárky a rozbalí je, mnoho rodin může sledovat oblíbené vánoční filmy nebo pohádky. Ladislav Špaček každý rok dodržuje tradici, a sice sleduje svou oblíbenou pohádku Tři oříšky pro Popelku.

PSALI JSME: JIŘÍ DVOŘÁK PROMLUVIL O KONCI VZTAHU S O 21 LET MLADŠÍ PŘÍTELKYNI: CO BYLO PŘÍČINOU ROZCHODU

PŘIPOMÍNÁME: PAVOL HABERA SE POCHLUBIL PRÁCI, KTERÁ NENÍ PRO KAŽDOU HVĚZDU OBVYKLÁ: JAK ODREAGOVAL ZNÁMÝ ZPĚVÁK NA ČERSTVÝ SNÍH

Share