Jaká opatření budou platit na Silvestra: speciální protiepidemická pravidla platí do 2. ledna

Vláda chtěla snížit riziko zvýšeného přenosu koronaviru na Nový rok. Proto byla schválena některá opatření, která by mohla pomoci. Od 29. prosince do 2. ledna v zemi platí speciální pravidla, která se týkají především silvestrovských oslav. Informuje o tom server TN.cz.

Například v restauraci u jednoho stolu může být maximálně 4 osoby, to se však netýká lidí z jedné domácnosti.

Restaurace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mohou tam přijít lidé, kteří s sebou budou mít potvrzení o bezinfekčnosti, tedy o vakcinaci nebo o prodělání nemoci v posledních šesti měsících. Děti do 18 let a ti, kteří nemohou být očkováni, budou moci navštívit tato zařízení, pokud budou mít s sebou negativní PCR test.

Na veřejných i soukromých akcích může být maximálně 50 lidí, navíc každý, kdo bude chtít přijít, to může udělat jen za určitých podmínek.

Vánoční stromeček / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jde o to, že člověk musí být očkován, nebo musí mít certifikát o prodělání nemoci. Děti mladší 18 let nebo lidé, kteří nemohou být očkováni, by měli mít s sebou negativní výsledek PCR testu.

Pokud ale lidé tyto podmínky nesplní, může se akce zúčastnit maximálně 20 lidí. To znamená, že pokud alespoň jedna osoba nesplnila tyto podmínky, může se setkat pouze s 19 lidmi.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Od čtvrtka už neplatí omezení na 50 osob na diskotékách a v hudebních klubech. Toto opatření zrušil Nejvyšší správní soud. Od čtvrtka tam proto může přijít libovolný počet lidí.

Zákaz nočního provozu už neplatí. Je také povoleno pít alkohol na veřejnosti. Ale upozorňujeme, že tato pravidla mohou ještě záviset na konkrétních městských vyhláškách.

Psali jsme:Svatby roku 2021: Které české celebrity vytvořily novou rodinu? Jaké byly oslavy

PSALI JSME: JE MOŽNÉ, ŽE SE MIROSLAV KALOUSEK BRZY VRÁTÍ DO VEŘEJNÉ SFÉRY: EXMINISTR FINANCÍ BY SE MOHL STÁT ČLENEM SPRÁVNÍ RADY VZP

PŘIPOMÍNÁME: DO NEBE V 58 LETECH ODEŠEL HEREC ZE SERIÁLU MODRÝ KÓD PRAŽÁK: BÝVALÁ MANŽELKA DANA BARTŮŇKOVÁ PROZRADILA, JAK SE TO STALO

Share