Certifikáty o očkování proti koronaviru budou platné jen tři čtvrtě roku: Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, odkdy se lidé budou muset přeočkovávat

Od prvního února certifikáty o vakcinaci proti koronaviru budou platné pouze 9 měsíců. Informaci uvedlo ministerstvo zdravotnictví, které vychází z nařízení EU. Následně se lidé budou muset přeočkovávat a nejsou zatím údaje o tom, o kolik certifikát prodlouží. Informuje o tom web ceskenoviny.cz.

Digitální zelený certifikát/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Mluvčí resortu Ondřej Jakob prozradil, že posunutí zkrácení platnosti certifikátů o jeden měsíc pomůže aplikovat třetí dávku většímu počtu lidí a umožní naočkovat se osobám, kteří to nemohli udělat.

Očkování proti koronaviru / Zdroj: youtube.com

Původně platnost certifikátů byla neomezená. Následně byla stanovena na 4 roky. Nyní se ale tato dobá výrazně zkrátí a není jasné o kolik platnost bude prodloužena posilující dávkou. Většina lidí nyní má možnost očkovat se třetí dávkou vakcíny již po pěti měsících.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V Česku se zatím naočkovalo kolem dvou třetin občanů a třetí dávku má jen něco málo přes 20 procent. Jedná se většinou o rizikové skupiny jako jsou senioři.

PSALI JSME: JE MOŽNÉ, ŽE SE MIROSLAV KALOUSEK BRZY VRÁTÍ DO VEŘEJNÉ SFÉRY: EXMINISTR FINANCÍ BY SE MOHL STÁT ČLENEM SPRÁVNÍ RADY VZP

PŘIPOMÍNÁME: V PRAZE BUDE NA SILVESTRA ZAKÁZANÁ PYROTECHNIKA: JAKÉ POKUTY ZA TO HROZÍ A KDE SI JIŽ RACHEJTLI NEODPÁLÍTE

Share