Jak žít, když se vaše žena stala skutečným „prasátkem“ v domácnosti

S manželkou jsme spolu 12 let – to je ale dlouhá doba, že? Zpočátku bylo všechno v pořádku, pracoval jsem, manželka se starala o domácnost a dala mi dvě krásné děti – dceru a syna.

Manželka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nedávno jsem byl v práci povýšen a rodinný příjem se zvýšil. Zdálo se, že všechno jde skvěle. Problémy však na sebe nenechaly dlouho čekat, přišly odkud jsme je nečekali. Moje žena se náhle stala závislou na seriálech. Kupodivu sleduje všechno možné, od detektivních seriálů a tureckých romantických příběhů až po dnes módní k-drama (já sám jsem se to slovo naučil pouze nedávno).

Manželé / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

To by bylo v pořádku, nevadí mi, že moje žena ráda relaxuje tímto způsobem. Jenže postupem času jí seriály začaly zabírat naprosto všechen čas. Moje žena téměř přestala uklízet a vařit. Když jí o tom řeknu, nabídne mi, že objedná hotové jídlo, pokud to peníze dovolí. To je sice pravda, ale to má být jídlo pro naše děti každý den?

Manželka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Navíc sama začala hodně přibírat na váze, protože tráví veškerý čas sledováním obrazovky a neustále něco mlsá. Snažil jsem se ji rozptýlit, nabídl jí, že se k ní připojím v posilovně nebo v bazénu, ale odpověď je vždy stejná: „Jsem unavená.“ Ptáte se z čeho? Jednou jsem se rozhodl, že ji zahanbím, najal jsem si uklízečku a všechno dal uklidit.

Manželka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Manželka se tedy rozhodla, že teď už nebude dělat vůbec nic. Nikdy nemá čas ani na děti: všechen čas jí zabírají pouze telenovely. Nevím, jak se s manželkou domluvit. Z živé, zajímavé ženy, kterou jsem kdysi miloval, se stala omezená domasedka, jejíž jediný zájem – osud hrdinů na obrazovce.

Manželka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Často se musím vrátit z práce a sám naložit pračku nebo dělat s dětmi domácí úkoly. Moje tchyně je zcela na straně mé ženy, nicméně si vždy myslela, že nejsem hoden její dcery. Takže ani z této strany nemohu očekávat žádnou pomoc. Už přemýšlím o rozvodu. Je mi líto dětí, které v této situaci trpí více než kdokoli jiný, samozřejmě. Nevím, co mám dělat a jestli existuje nějaké východisko.

PSALI JSME: MÁ-LI DOMINIKA GOTTOVÁ NOVÝ VZTAH VE FINSKU: DCERA KARLA GOTTA ZVAŽUJE, ŽE SE ZNOVU VRÁTÍ DO ČESKA

PŘIPOMÍNÁME: „V NEMOCI I VE ZDRAVÍ“: NEVĚSTA SE ZAMOTALA DO ŠATŮ A BĚHEM SVATBY SI ZLOMILA NOHU

Share