Jak vrátit bílý odstín plastu na domácích spotřebičích

Na tom není nic složitého, i když mnoho hospodyněk by to ani nenapadlo.

Postupně mohou knoflíky na domácích spotřebičích začít žloutnout. Žádné chemické prostředky pomoci při návratu původní barvy nemohou.

Jak vrátit bílý odstín plastu na domácích spotřebičích / Zdroj: zamechatelno.fun

Pro tento účel se používá soda, stejně jako čisticí prášek, jako je třeba „Cif“. To samozřejmě nepřineslo kýžený výsledek. A pak jsem jednou viděla, jak kamarádka čísti svůj sporák a byl dokonalé čistý.

Chcete-li to provést, potřebujete barvu na vlasy. Bude se hodit absolutně jakákoli značka. Emulze musíte vymačkat z obalu a pak aplikovat na vatu. Nyní můžete otřít povrch pračky nebo sporáku. Není nutné vynaložit značné úsilí, stačí jen lehce otřít.

Jak vrátit bílý odstín plastu na domácích spotřebičích / Zdroj: zamechatelno.fun

Existuje další tip pro dosažení požadovaného výsledku. Budete potřebovat malé množství bělícího prostředku na prádlo, které se může přidávat do pračky. Tímto prostředkem se otírají všechny zažloutlé plastové části domácích spotřebičů.

Jak vrátit bílý odstín plastu na domácích spotřebičích / Zdroj: zamechatelno.fun

Samozřejmě, nejúčinnější je použití emulze, která se prodává spolu s barvou na vlasy. Tento nástroj téměř okamžitě řeší problém se zažloutlými prvky.

Je pravděpodobné, že existují i jiné možnosti pro odstranění žloutnutí z domácího plastu. Pokud nějaké ještě znáte, napište nám o tom do komentářů.

Jak vrátit bílý odstín plastu na domácích spotřebičích / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: JAK VYBĚLIT KUCHYŇSKÉ UTĚRKY DOMA BEZ VYVÁŘENÍ: PROSTŘEDEK, DÍKY KTERÉMU BUDOU VYPADAT JAKO NOVÉ

PŘIPOMÍNÁME: JAK VYBĚLIT BÍLÉ VLNĚNÉ VĚCI PODOMÁCKU

Share