Jak si muž koupil pustý ostrov na Seychelách a přestěhoval se tam natrvalo

Příběh anglického novináře Brandona Grimshawa je robinsonádou v moderním pojetí. Jediný rozdíl je v tom, že náš hrdina si sám zvolil samotu.

Velká británie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Po mnoha letech misie v Africe se vrátil domů a začal si hledat ubytování. Ještě nerozhodnutý Angličan odjel na dovolenou na Seychely. Souostroví tvoří více než sto ostrovů, z nichž dvě třetiny jsou neobydlené.

Ostrov / Zdroj: youtube.com

Během plavby lodí spatřil ostrůvek o rozloze 0,089 km a uvědomil si, že našel svůj budoucí domov. V roce 1962, ve svých 36 letech, se Grimshaw přestěhoval na souostroví a stal se majitelem ostrova Muayen. Grimshawův pronajímatel požadoval 8 000 britských liber, což v současnosti odpovídá sumě 240 000 korun (samozřejmě, při započítaní inflace je to o pár desítek procent více).

Brandon Grimshawa / Zdroj: youtube.com

Muž si celý život budoval svůj osobní ráj. Ze sousedního ostrova přijel Brandonovi pomáhat jen jeden stálý pomocník, René Lafortune. Díky jejich úsilí se opuštěný ostrov proměnil v kvetoucí zahradu s ovocnými stromy a tisíci ptáky. Aby přilákali opeřence na ostrov, vysadili zde více než 16 000 palem.

Angličan odvedl při záchraně obřích želv obrovský kus práce. Vytvořil pohodlné podmínky pro chov ohrožených mořských živočichů.

Brandon Grimshawa a René Lafortune / Zdroj: youtube.com

Nejednou chtěli tento kvetoucí tropický ostrov koupit bohatí lidé, zejména jeden ze saúdských princů nabízel 50 milionů dolarů. Grimshaw se však rozhodl pro jiný cíl a v roce 2006 byl Muayen vyhlášen národním parkem. Od roku 2012, kdy zemřel 86letý majitel, dohlíží na pořádek na ostrově správce, který vybírá poplatky za krátkodobé výlety na ostrov. Podle pravidel zde návštěvníci ale nemohou přenocovat.

Brandon Grimshawa / Zdroj: youtube.com

Sám Grimshaw přiznal, že zná legendu, podle níž je někde v hlubinách ostrova zakopán pirátský poklad. Chvíli se ho dokonce pokoušel hledat.

Brandon Grimshawa / Zdroj: youtube.com

Od roku 2007, kdy René zemřel, žil Angličan na ostrově sám. Podle Brandona Grimshawa se na ostrově nikdy necítil osamělý. Jediný případ, kdy zažil samotu, bylo, když byl nucen strávit noc v útulku pro bezdomovce.

PSALI JSME: JAK ŽIJE DÍVKA, KTERÁ SE VE 22 LETECH PROVDALA ZA 61LETÉHO VOJÁKA VE VÝSLUŽBĚ. DĚTI A VNOUČATA MUŽE JI DOSUD NEPŘIJALY

PŘIPOMÍNÁME: SKUTEČNA MALENKA: JAKÉ JSOU PLÁNY NA ŽIVOT NEJMENŠÍ DÍVKY NA SVĚTĚ, KTERÁ VÁŽÍ POUZE 10 KILOGRAMŮ

Share