Jak si kočka vybírá místo a souseda pro spánek

Jak si kočka vybírá, kde má spát a s kým? Ukazuje se, že na to má svá kritéria. O nich je třeba vědět, než si vyberete místo, na kterém je plánováno uspořádat pro kočku lehátko.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: limon.postimees.ee

Bezpečnost

Spánek v bezpečí, to je pro kočky důležité na úrovni instinktu. Chlupaté mazlíčky prostě zbožňují různé vrcholy. Může se jednat například o opěradlo židle nebo pohovky, regál nebo skříň.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: petslike.net

Čistota

Kočičí spací prostor by neměl být jen čistý, ale neměl by tam být ani nepříjemný zápach. Nebude kočka spát jen na podlaze, a tím spíš prostě na zemi. Určitě se postará o útulnější místo.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: web-zoopark.ru

Nálada

Pokud zvíře onemocní, postará se o místo co nejklidnější. Pokud má hravou náladu, může se vyšplhat na jakékoliv vysoké místo v obývacím pokoji a zdřímnout si tam, občas otevře oči, aby zjistil, co se kolem děje.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: hvost.news

Ideální soused

Majitelé chlupatých mazlíčků si mohli všimnout, že kočka nikdy by se namazlila s člověkem, který se jí nelíbí. A v rámci rodiny se kočka rozhodne a se všemi jejími členy také nebude spát, pouze s vybranými podle svých kočičích kritérií.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: hvost.news

Senzorické pocity

Kočky, zejména ty, které žijí v bytě bez možnosti chodit na ulici, milují nové vůně a nové seniorské pocity. Kočky milují ležet tam, kde je měkčí povrch, takže oblíbená pohovka je sice skvělé, ale nenechají si ujít možnost si lehnout na oblečení, které bylo na pohovku poleženo.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Sluníčko

Pro lidi je nepříjemné spát za přítomnosti slunečního světla, ale ne pro kočky. U nich je to naopak. Za přirozených podmínek loví v noci, a za slunečného dne spí. A pokud se paprsky slunce posunou jinam, kočka se bude pohybovat za nimi, aby se znovu ocitla pod slunečními paprsky.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: hvost.news

PSALI JSME: PSA ADOPTOVALI V DOMĚ SE DVĚMA DOMACÍMI MAZLÍČKY, ALE STALO SE NEOČEKÁVANÉ: PES SE SÁM ZAČAL „PROMĚŇOVAT“ V KOČKU A DÍKY TOMU SE PITBUL STAL HVĚZDOU NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍ

PŘIPOMÍNÁME: ZLATÝ RETRÍVR ZACHRÁNIL MALÉ KOTĚ, PŘIVEDL HO DOMŮ A ZAČAL SE O NĚJ STARAT

Share