Jak se věčný nepořádek v domě stal důvodem k rozvodu

Marii je 30, je to obyčejná vdaná žena a matka, jako mnoho jiných. Miluje svého manžela, miluje svého dvouletého syna. Ale miluje jí její manžel?

Marie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nedávno omráčil svou ženu přímo na prahu:

– Víš, je mi z toho zle. Už nemám žádnou energii!

Řekl své ženě, když se ho nesměle zeptala, kde je.

– Doma je věčný nepořádek. Nutím se silou, věčně plné umyvadlo talířů, věčné jsi rozcuchaná a v ledničce nic není!

Dítě / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Marie otevřela ústa, ale její manžel na ni mávl a řekl:

– Poslouchej dál…

Pokračoval, prý je jeho trpělivost na konci. Že, odmítá žít v nepořádku, a tak jde žít se svou matkou, dokud Marie všechno nenapraví a nepřesvědčí ho, že se může změnit.

– Máme dvouletého syna, každou noc špatně spí a já s nimi trávím celý den. Zatímco můj manžel je nepřetržitě v práci. Vše zvládám opravdu jen tak-tak. Není možné neustále uklízet věci, protože i já stále pracuji. Každý den alespoň pár hodin zpracovávám fotky pro kolegy svatební fotografy.

Marie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

– Pracuji vždy v době, kdy náš syn spí.

Marie jsi pamatuje, jak bylo vše předtím, než mněli dítě – měla zakázky na několik měsíců dopředu, rozvrh, který si sama vybrala, stejně jako zákazníky. Na ničem nešetřili, jednou měsíčně mohla zavolat někoho na úklid, mezi tím udržovala celý dům čistým.

Dítě / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nyní se manžel „spravedlivě“ rozhodl i za ni:

– Budeš sedět doma! Já budu pořád v práci, takže od teď je úklid na tobě! Budu nás podporovat.

Byl si jistý, že uklízení není práce. A Marie, která žije z jeho platu, nemůže zavolat úklid, dlouhodobě šetří i na jídle.

Manžel, i když je celý den v práci, čeká na večeři biftek z lososa. Opravdu si dosud neuvědomil, kolik stojí jídlo? Marie se nehádala, protože jsou spolu, to znamená, že rozpočet je sdílený. Manžel nesnáší nepořádek, začal přísahat, vychovávat svou ženu. Hádal se s ní, několik týdnů s ní nemluvil… Marie má ale jednoduchou volbu – dát dítěti hračky, které jej na pár minut zabaví, a mít čas vydělat alespoň tisíc nebo dva za den. Vnáší zdání pořádku do příchodu svého manžela, ale to ten netrvá dlouho. Zvláště pokud se manžel opozdí. A on chodí stále víc a víc později.

Dítě / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Je pravda, že přijde na večeři s Marií na steaky a rybu. A Marie si klidně povzdechla: nemusí spěchat a skákat před svým věčně nespokojeným manželem. Vypočítala si své výdělky, uvědomila si, že pokud nahradí drahé ryby a steaky borščem a kuřetem, bude mít dost na uklízečku, zůstane jí na normální jídlo pro syna a rtěnku pro sebe … Ale neví, jak přesvědčit svého manžela změnit priority.

 

PSALI JSME: PŘIŠLA NAVŠTÍVIT SVÉHO SYNA A JEHO MANŽELKU: „TAKTO SE HOSTÉ ROZHODNĚ NEVÍTAJÍ“

PŘIPOMÍNÁME: „MAMI, TY JSI UŽ PROŽILA SVOJE, NECH NÁS TAKÉ ŽÍT“

Share