Jak rychle nakrájet zelí bez mixéru nebo nože

Krouhání zelí mi vždycky dělalo problémy, protože neumím rychle krájet nožem a samotný mixér nemám ráda. Mám jen velké nástavce, což vede k velkému množství zelené šťávy.

Zelí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Struhadlo se také ukázalo jako zbytečné, protože se naopak ukázalo, že zelí je příliš jemně nakrájené, což by se mohlo hodit tak akorát na koláče, řízky a další pokrmy.

Pro střední kousky neexistovala žádná metoda, dokud mi kamarádka nenavrhla, jak by se to dalo udělat. Stalo se to v době, kdy jsem se potýkala s krouháním zelí na výrobu kysaného.

Zelí / Zdroj: optim1stka.ru

Před celým procesem je třeba zelí rozkrojit na dva kusy, které se rovněž rozříznou na polovinky.

Ze všech částí se pak musí odstranit klíčky.

Zelí / Zdroj: optim1stka.ru

A pak začíná kouzlo. Ukázalo se, že moje kamarádka používá obyčejnou škrabku na brambory. Vysvětlila, že sekání nožem zabere spoustu času a mixér nemá vždy ty správné nástavce. Lze je samozřejmě zakoupit, ale existuje mnohem jednodušší způsob.

Po rozdělení zelí na 4 části a odstranění stonku se používá pouze škrabka na brambory. Zpracování jednoho klíčku netrvá déle než 10 minut. Jediným problémem je vyříznutí jádra, které by narušilo proces krájení.

Zelí / Zdroj: optim1stka.ru

Smysl operace je velmi jednoduchý. Po přípravě zelí je třeba škrabkou na zeleninu objet okraj čtvrtky zelí. To pomáhá rychle a tence nakrájet zelí na středně veliké kousky, která jsou ideální na zpracování.

Zelí / Zdroj: optim1stka.ru

Výhodou této metody je rychlost, která je mnohem rychlejší než práce s nožem, a také pohodlí. Krouhání zelí je velmi snadné a nemusíte k němu používat mixér.

PSALI JSME: „TRPASLIČÍ KVOKTERIER“: SLEPICE SE VYDALY NA PROCHÁZKU A STALY SE POPULÁRNÍMI NA INTERNETU

PŘIPOMÍNÁME: VŠICHNI BEROU DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA A JÁ JSEM SE ROZHODLA VZÍT CIZÍ BABIČKU Z DOMOVA DŮCHODCŮ

Share