Baličky s rouškami byly zaslány seniorům protizákonně: Jaký zákon porušily loni ministerstva

V loňskem roce, když infekční nemoc covid-19 se začala intenzivně šířit na území České Republiky, vláda se rozhodla pomoct obyvatelům nejen pomoci opatření.

Baličky/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Vláda připravila v loňském roce pomoc pro starší seniory, a to když jim zaslala roušky prostřednictvím pošty. O tom informuje na svých webových stránkách portál idnes.cz.

Protiprávním úřad přiznal skutečnost, že ministerstva porušily tehdy zákon o ochraně osobních údajů, když získávaly adresy seniorů z evidence obyvatel.

Respirátor/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„U všech případů úřad dospěl k závěru, že byly porušeny povinnosti při zpracování osobních údajů,“ sdělil portálu iROZHLAS.cz mluví úřadu pro ochranu osobních údajů Tomáš Paták.

Baličky/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Rozesílání roušek se uskutečnilo loni v září. Ministerstva, jejichž vedou Jan Hamáček a Jana Maláčová se tak snažily pomoci seniorům dodržovat platná opatření.

Respirátor/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Navíc lze dospět k závěru, že baličky byly jen součástí kampaně. Miliony důchodců baličky dostaly zanedlouho před říjnovými krajskými volbami.

PSALI JSME: KOALICE SPOLU A PIRSTAN ROZHODLY O FIXOVANÉM PLATU PRO UČITELE: KOLIK PEDAGOGOVÉ BUDOU DOSTÁVAT, POKUD NOVELA ZÁKONA BUDE SCHVÁLENA

ČTĚTE TAKÉ: JAN HAMÁČEK ŘEKL, ŽE BY LIDÉ BEZ POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI NEMOHLI NA PRACOVIŠTĚ: ANDREJ BABIŠ NEPOVAŽUJE PODOBNÝ NÁVRH ZA REÁLNÝ

Share