Jak požádat kočku o odpuštění

Kočky jsou hrdá a nezávislá stvoření. Proto, abyste udrželi přátelské vztahy s kočkou, za prvé ji nemůžete urazit, a za druhé, pokud se něco stalo, okamžitě požádejte o odpuštění.

Kočka/Zdroj: xoxo.ru

Urážená kočka bude po dlouhou dobu projevovat svou nelibost nebo se dokonce pomstí. Obzvláště hrdí opouštějí domov.

Většina majitelů své domácí mazlíčky náhodně urazí. V takové situaci byste se pod zvířetem neměli ohýbat, jinak kočka pochopí, jak bude možné příště „zatlačit“ na majitele, aby splnil všechno.

Kočka/Zdroj: xoxo.ru

Často můžete slyšet stížnosti majitelů koček, že zvíře vykazuje naprostou neposlušnost. To je způsobeno skutečností, že vlastníci najednou nestanovili hranice.

Kočičí světonázor je takový, že může vnímat jakoukoli akci majitele jako osobní urážku. Čištění uší, zastřihování drápů – to vše se zdá duši kočky jako speciálně způsobené trauma. Ale protože zpočátku tyto manipulace nejsou určeny k urážení zvířete, není vhodné se mu omlouvat. Stačí vzít domácího mazlíčka do náruče a láskyplným hlasem vysvětlit, co se s ním právě stalo nebo se plánuje. I když se zdá, že všechny rozhovory jsou zbytečné a kočka nic nepochopí, jedná se o mylnou představu. Kočky mají jemnou povahu a duševní organizaci. Možná nepochopí význam slov, ale intonace, jemný pohled, energie lásky a laskavosti vycházející z majitele zvíře rychle uklidní.

Kromě rozhovorů bude příjemné hrát si s kočkou, dávat chutné jídlo, dát novou hračku.

Kočka/Zdroj: xoxo.ru

Stojí za to požádat o odpuštění kočku, pokud byla šlapána, kopána, sražena z místa, kde seděla. Hlavní věc je vědět, jak to udělat správně. Jak již bylo zmíněno, kočky ne vždy chápou, zda ji úmyslně urazily nebo náhodou, proto úkolem majitele není padnout na kolena, ale jednoduše ukázat (pohladit, poklepat na ucho, přitlačit si kočku k sobě), že to skutečně nebylo schválně.

Kočka/Zdroj: xoxo.ru

Někdy, pokud to situace vyžaduje, můžete říct jednoduché lidské „promiň“ vašemu mazlíčku. Koneckonců, laskavé slovo, jak víte, je pro kočku příjemné.

Myslíte si, že stojí za to požádat domácí mazlíčky o odpuštění?

PSALI JSME: TOULAVÁ KOČKA ŠKRÁBALA OKNO BĚHEM SNĚHOVÉ BOUŘE A POŽÁDALA O POMOC

PŘIPOMÍNÁME: MLADÁ KOČKA SE POSTARALA O SEBE A SESTRU: OBĚ JIŽ BYLO VELMI UNAVENI ŽÍT NA ULICI

Share