Jak kočky ve skutečnosti vnímají své majitele

Bez ohledu na to, jak majitel s kočkou zachází, pocity související se zvířetem nejsou známy. Pro kočku je člověk velmi velká kočka, se kterou může bezpečně žít a od které může získat jídlo.

Kočka/Zdroj: xoxo.ru

Majitel si o sobě může myslet, že je strážcem kočky, který jí pomáhá bojovat s nudou, poskytuje jí jídlo a hladí jí srst. Lidé rádi mluví s kočkami, jako by ti byli dětmi. Nadávají jim na roztrhané tapety a chválí je za zajatou myš.

Kočka/Zdroj: xoxo.ru

John Bradshaw, ředitel Antrozoologického institutu, studuje domácí mazlíčky více než 30 let a vysvětluje jejich chování zvědavými fakty. Kočky nejsou v životě majitele tak aktivní jako psi, protože zůstaly mnohem blíže ke svým předkům. Od koček vyžadoval člověk jednu věc – pečlivou ochranu domu před hlodavci. Dříve se kočky téměř nikdy nekrmily, protože samy dokonale zvládly uspokojení svých potřeb a žily ve světě paralelním s majitelem.

Teprve nedávno lidé chtěli emocionální blízkost s kočkami, ale kočky poslouchají instinkty jako zvířata, a ne emoce.

Pokud se kočka tře o nohu a chce škrábání za uchem, jedná se o úplně stejný způsob vyjadřování empatie, který kočky používají při komunikaci se svými příbuznými.

Když kočky přinášejí mrtvé myši z lovu, nechtějí krmit majitele, ale snaží se najít bezpečné úložiště pro lov, aby je mohli později jíst. Kočky necítí náklonnost psa a nelze od nich očekávat loajalitu, i když existují výjimky. Možná kočka miluje majitele, ale raději žije svůj vlastní život a udržuje si nezávislost.

Kočka/Zdroj: youtube.com

Pro kočky jsou lidé obyčejnými sousedy, kteří se z nějakého nevysvětlitelného důvodu stali velkými kočkami. Kočky nemají rádi cizince a mají potíže s ostatními kočkami. To platí jak pro venkovní zvířata, tak pro domácí mazlíčky.

Máte kočku a jak se s Vámi chová?

PSALI JSME: JAKO BODYGUARD: KOČKA BRÁNÍ DÍTĚTI VYLÉZT ZA ZÁBRADLÍ BALKONU

PŘIPOMÍNÁME: CHLUPATÁ PERSKÁ KOČKA SE ZAMRAČENÝM POHLEDEM SI PODMANILA UŽIVATELE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ

Share