Jak pochopit, že kočka velmi miluje svého majitele

Kočičí láska je velmi specifická. Kočky milují svého majitele, ale to není tak nápadné jako například u psů. Věnujte pozornost tomu, jak se chová zvíře. Možná neustále projevuje svou náklonnost, ale majitel tomu prostě nevěnuje pozornost.

Zde jsou některé ze znaků kočičí lásky:

1. Přešlapuje na vás

Kočka / Zdroj: duck.show

Přešlapování je jedním z nejzřejmějších znaků, že vás vaše kočka opravdu miluje. Kotě masíruje bříško maminky pro lepší tok mléka. A když kočka vyrůstá, podvědomě přešlapuje, jako by se vracela do šťastného dětství.

2. Vítá vás večer u dveří

Kočka / Zdroj: duck.show

Vítání u dveří po návratu majitele domů, radostné předení nebo dokonce mňoukání jsou jasnými znameními toho, že chybíte kočce a chce okamžitě lásku a pozornost.

3. Otočí se k vám zády

Kočka / Zdroj: duck.show

Když se kočka otočí zády k vám, není to známka neúcty, spíše naopak. Jde o úplnou důvěru k majiteli, kočka demonstruje, že se v jeho společnosti cítí zcela v bezpečí.

4. Kočka vám dovoluje dotknout se ocasu

Kočka / Zdroj: duck.show

Dotýkat se ocasu není dovoleno všem, ale pouze těm, které kočka miluje. Ocas je ta důležitá část těla kočky, která vyžaduje ochranu, což znamená, že se jej může dotknout pouze ten, komu zvíře důvěřuje.

5. Přináší dárky

Kočka / Zdroj: duck.show

Dárky jsou projevem lásky k majiteli, vděčnosti za péči a pozornost. Takže pokud vám domácí mazlíček, které je od přírody lovcem, přináší myš nebo ptáka, tak vězte, že je to také znamení lásky.

PSALI JSME: 5 PRINCIPŮ POHODLNÉHO ŽIVOTA KOČKY V BYTĚ

PŘIPOMÍNÁME: POKUD KOČKA MILUJE SPÁT VE VAŠÍ POSTELI, CO TO ZNAMENÁ

Share