Jak čeští politici slavili Velikonoce: kdo zůstal doma, kdo chodil do parku a kdo šel k lékaři s dětmi

Už druhé Velikonoce v Česku se konají v době epidemie koronaviru a přísných omezení. To asi loni nikdo nečekal, ani politici si nemysleli, že letos na jaře budou opatření ještě přísnější než loni. Jak politici letos oslavili Velikonoce? Píše o tom portál Blesk.

Předseda vlády Andrej Babiš řekl pro TN.cz, že měl spíše tradiční Velikonoce, tím se zabývala jeho manželka Monika Babišová. Protože má ráda výzdobu, připravila na Velikonoce vše potřebné.

Podle něj měli doma kraslice, beránky a zajíčky. Kromě toho však letos musel řešit i zdraví svých dětí. Podle něj byli u zubaře. Dodal, že nyní už je vše v pořádku.

Loni ještě premiér zveřejnil video o Velikonocích, ve kterém s pomlázkou doháněl svou manželkou Monikou. Toto video si můžete prohlédnout na YouTube.

Ministr vnitra Jan Hamáček řekl, že Velikonoce strávil doma, protože nyní stále platí přísná opatření. Blahopřání k Velikonocům ministr napsal na svém Facebooku.

Ministryně financí Alena Schillerová zůstala slavit v hlavním městě a domů do Brna nejela. Domů nemohla jet kvůli vládním opatřením, a tak si trochu užila procházku po Praze.

„Kolega mě vyšlehal na ministerstvu. Vajíčka jsem nebarvila, nemám pro koho,“ řekla Alena Schillerová pro Blesk. Dodala také, že dostala od dcery mazanec.

Předsedkyně strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová také letos Velikonoce moc neslavila. Vajíčka nebarvila a pomlázku od manžela dala do vázy. Podle svých slov nejraději slaví ne Velikonoční pondělí, ale Bílou sobotu.

https://twitter.com/market_a/status/1378000483873398785

Místopředseda ODS Martin Kupka šel o víkendu běhat se svou ženou. Ale také nezapomněl na pomlázku a uplétl ji. Politik připomněl, že po Velikonocích už přichází jaro a epidemie bude ustupovat.

Místopředsedkyně komunistické strany Kateřina Konečná přitom uvedla, že letos téměř neslaví, protože se obává o zdraví svých rodičů, kteří měli koronavirus.

PSALI JSME: LUCIE BORHYOVÁ UKÁZALA SVÉ RODIČE: FANOUŠCI UVIDĚLI, PO KOM ZDĚDILA SVOU KRÁSU SLAVNÁ MODERÁTORKA

PŘIPOMÍNÁME: I KDYŽ JSOU OMEZENÍ, ALE TRADICE NIKDO NEZAKÁZAL: JAK INICIATIVA CHCÍPL PES ŠLA KOLEDOVAT

Share