Ivan Bartoš tvrdě odpověděl na obvinění o podporování migrace: Předseda Pirátu vyzývá politiky, aby využili předsednictví v EU

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš promluvil o tématu migrace a lžích, které o straně údajně šíří premiér Andrej Bartoš. Dle jeho slov se předseda vlády Pirátů bojí. Píše o tom web aktualne.cz.

Bartoš tvrdí, že dle jeho informací Česko nemá v Evropě pověst nadějného partnera a doufá, že nová vláda to dokáže změnit. „Nejde, že něco říkáte na summitu a něco jiného potom doma do médií,“ uvedl politik s tím, že Evropská komise ví, jak se ní Babiš vyjadřuje doma.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Šéf Pirátů říká, že Česka republika musí využit v příštím roce předsednictvo v EU. Jako příklad uvádí Estonko, které se stalo zemí digitalizace a dobrých investic.

Bartoš zdůraznil, že spolupráce v rámci V4 bude pokračovat, ale musí se hledat i jiné spojenci. Vytkl také, že některé země V4 prosazují nyní jiné hodnoty, než v době, kdy vstupovaly do EU.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Podle Bartoš Česko musí pokračovat spolupracovat se Slovenskem a zlepšovat vztahy s Francií či Německem.

Ivan Bartoš tvrdí, že část politiků po prvních průzkumech před volbami začaly používat ke kritice Pirátů téma o migrantech. Předseda Pirátů ovšem obvinění o podporování migrantů nechápe. „Nelegální migraci jsme odmítli,“ vzkázal politik.

Ivan Bartoš/Zdroj: youtube.com

Nakonec šéf Pirátů řekl, že diskuze na jejich fóru o NATO nejsou závažnou rezolucí a už mnoho let naopak navrhují, jak se může obrana ČR vyvíjet ve spolupráci s NATO a EU.

„Naše strana má svůj program, je zcela transparentní a čitelná a tyhle obavy jsou jen v interpretačním mediálním prostoru,“ ukončil poslanec.

PSALI JSME: STRANY SLIBUJÍ HODNĚ : KTERÉ BODY VOLEBNÍCH PROGRAMŮ SE OPĚT OPAKUJÍ

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO VAROVNÝ SIGNÁL“: PRYMULA ŘEKL, PROČ EPIDEMIE KORONAVIRU ZNOVU POSILUJE, NOVÉ POČTY NAKAŽENÝCH SE STÁLE ZVYŠUJÍ

Share