Iniciativa Chcípl PES chce, aby kabinet Andreje Babiše podal demisi: hodlají vytvořit nové politické hnutí

Iniciativa Chcípl PES chce, aby vláda Andreje Babiše rezignovala. Protestující podnikatelé navrhují, aby vznikla úřednická vláda, která vytvoří logická opatření proti koronaviru. Píše o tom web novinky.cz.

Iniciativa v pondělí uvedla, že podala žádost, protože chce vytvořit politické hnutí. Zástupci iniciativy Jakub Olbert, Jiří Janeček a David Biksadský vysvětlili, že jejich hnutí hodlá kandidovat do dolní komory Parlamentu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Uvedli, že kategoricky nesouhlasí s dalším prodloužením nouzového stavu. Hodlají pokračovat ve svém boji za to, aby podniky znovu začaly fungovat.

Podle nich už nikdo nevěří předsedovi vlády Andreji Babišovi a jeho vládě. Vyhlášení nového nouzového stavu bylo podle nich porušením zákona.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Chcípl PES také požaduje, aby se všechny děti co nejrychleji vrátily ke standardnímu vyučování ve školách. Proto spolupracují s iniciativou Vraťme děti do škol.

Zástupci iniciativy Vraťme děti do škol chtějí, aby se děti mohly vrátit do lavic bez podmínek. To znamená, že chtějí, aby se děti mohly učit bez roušek a aby každý týden nepodstupovaly test na covid.

Žáci ve škole / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zástupci Chcípl PES oznámili, že v provozu je zhruba 100 restaurací. To znamená, že tyto restaurace fungují a nejsou tam omezení pro návštěvníky. Tyto restaurace jsou členy iniciativy.

Podle nich jsou ještě další restaurace a další podniky, které také stále fungují, ale nejsou jejich členy. Iniciativa ještě dříve chtěla, aby se vláda naučila spolupracovat a komunikovat.

Zástupci iniciativy Chcípl PES / Zdroj: novinky.cz

Podle plánu iniciativy chtějí 20. března uspořádat dětské olympiády v každém kraji. Vyzvali také kabinet k otevření sportovišť. Lidé potřebují udržovat své fyzické zdraví a svůj rozum.

„Tato vláda manažersky selhává,“ řekli zástupci Chcípl PES. Původně neměli v plánu jít do politiky, ale nyní se situace změnila.

Sportoviště / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Řekli, že budou mít co nabídnout lidem, nyní vyvíjejí program. Petici za vznik nového politického hnutí už podepsaly přes 3 tisíce lidí.

PSALI JSME: „JSEM ABSOLUTNĚ PŘESVĚDČEN“: WHO OČEKÁVÁ V BLÍZKÉ BUDOUCNOSTI ZAVEDENÍ OČKOVACÍHO PASU V BOJI PROTI ŠÍŘENÍ KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: 33LETÁ ŽENA JE POTETOVANÁ OD HLAVY AŽ K PATĚ: PO NAROZENÍ DÍTĚTE UKÁZALA, JAK BY BEZ NICH VYPADALA

Share