„Jsem absolutně přesvědčen“: WHO očekává v blízké budoucnosti zavedení očkovacího pasu v boji proti šíření koronaviru

David Nabarro, profesor na Imperial College v Londýně a velvyslanec Světové zdravotnické organizace pro COVID-19, uvedl, že se v budoucnu objeví takzvaný očkovací pas.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Jsem absolutně přesvědčen, že v příštích několika měsících budeme mít mnoho podmínek, za kterých mohou lidé snadno cestovat, takže jakýsi certifikát o očkování bude nepochybně důležitý,“ řekl v rozhovoru s televizí Sky News.

David Nabarro/ Zdroj: YouTube

Podle zástupce WHO budou země schopny rozvíjet dopravní koridory, například se zeměmi s podobnou úrovní karanténních omezení a očkování. Nabarro zdůraznil, že transparentnost karanténních opatření je klíčem ke sledování nových mutací koronaviru.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Bude koronavirus s námi v blízké budoucnosti. I když bude očkováno velké množství lidí, budou existovat alarmující okamžiky, kdy se může objevit nová varianta viru, která může prorazit ochranu poskytovanou vakcínou,“ uvedl velvyslanec WHO.

Vydávání certifikátů o absolvování očkování proti koronaviru je považováno za jedno z opatření k omezení šíření nákazy COVID-19 v budoucnu. Předpokládá se, že hranice mezi zeměmi lze otevřít pouze těm lidem, kteří podstoupili očkování.

Nové srdce slavného 82letého režiséra Juraje Jakubiska dál bije: Nemoc se stala důvodem nové hospitalizace

PSALI JSME: VE SVĚTĚ PŘES 109 MILIONŮ NAKAŽENÝCH: KORONAVIRUS MOŽNÁ NEPOCHÁZÍ Z ČÍNY, TVRDÍ VĚDEC SVĚTOVÉ ZDRAVOTNICKÉ ORGANIZACE

PŘIPOMÍNÁME: „TATO NEÚSPĚŠNÁ STRATEGIE BUDE STÁT ŽIVOTY“: WHO KRITIZUJE SVĚTOVÝ DISTRIBUČNÍ SYSTÉM VAKCÍN PROTI KORONAVIRU

Share