Hygienička Svrčinová řekla, kdy se otevřou zahrádky: pro návštěvu kadeřnictví bude potřeba negativní test na covid-19

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová prohlásila, že by se zahrádky u restaurací mohly otevřít na konci května nebo začátku června. Opatření by se mohla dál rozvolňovat, jelikož čísla nakažených klesají. V pondělí by mohly být zákazníkům přístupná například kadeřnictví. Bude se ale vyžadovat negativní test na koronavirus. Píše o tom web idnes.cz.

„Máme naplánováno otevření venkovních teras restaurací, kde budou nadefinovány přesné podmínky,“ uvedla Svrčinová. Rozvolňování restaurací je zahrnuto ve čtvrtém balíčku.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Hygienička zdůraznila, že tendence je dobrá a ke 4. balíčku se můžeme dostat méně než za měsíc, což by umožnilo zprovoznit zahrádky na přelomu května a června.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger řekl, že by pro návštěvu kadeřnictví mohl stačit antigenní test udělaný v práci nebo ve škole. Kontroly budou probíhat namátkově.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek vláda také projedná otevření všech obchodů. Tento návrh se ale Svrčinové nezamlouvá. Důvodem je špatná situace ve Zlínském kraji.

Hlavní hygienička ovšem tvrdí, že není logické otevírat obchody v jiných regionech, protože by lidé ze Zlínska tam jeli na nákupy. Ve hře je proto posun zprovoznění prodejen o několik dnů.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Začíná také rozvolňování ve sportu, kdy se fanoušci vrací na tribuny. Jedná se ale zatím o pilotní projekty a návštěvníci jsou vystavení velmi přísným opatřením.

Škola / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dle Svrčinové otevření škol nemělo velký vliv na vývoj epidemie. „Trošku se nám zvýšil počet případů dětí ve školním věku, protože testování zachytí nějaké případy, ale je to převážně zase ve Zlínském kraji,“ ukončila odbornice.

PSALI JSME: PETR ARENBERGER PROMLUVIL O PODMÍNKÁCH NÁVŠTĚVY LETNÍCH TÁBORŮ PRO DĚTI: BUDE NUTNÝ I NEGATIVNÍ TEST NA COVID

PŘIPOMÍNÁME: KDY SE MŮŽE UKONČIT TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ A ZAMĚSTNANCŮ: JAN HAMÁČEK PROZRADIL, KDO BY S TAKOVÝM NÁVRHEM MĚL PŘIJÍT

Share