Hradní kancléř Mynář loni získal téměř 700 tisíc korun odměn: kolik minulý rok vydělali další úředníci

V médiích se objevily platy za předchozí roky předních úředníků. Kancléř Hradu Vratislav Mynář a šéf státního podniku Lesy ČR získali při tom rekordní odměny. Informuje o tom web tn.nova.cz s odkazem na portál Hlídač státu a Platy úředníků.

Hradní kancléř tak loni dostal 691 422 Kč odměn. Uvádí se, že tato částka je až čtyřikrát vyšší než obyčejně. O rok dříve tato částka byla ještě vyšší.

Vratislav Mynář/Zdroj: youtube.com

Víc odměn ale dostal ředitel Lesů ČR Josef Vojáček, který si polepšil ihned o 5 500 000 korun. Hrubý plat při tom činil „pouze“ 3 100 000 Kč.

Nejvíce dle uvedených dat vydělávají lidé v bankovním sektoru a mohou ročně bez odměn vydělat i více než pět milionu korun.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vratislav Mynář si tak celkem za minulý rok vydělal téměř 2 650 000 korun a hrubý příjem činil 1 950 000 korun.

Mnohem méně ale vydělal mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček, který získal celkem 1 280 000 korun. Z toho jenom čtvrt milionu korun jsou odměny.

Jiří Ovčáček/Zdroj: youtube.com

V Parlamentu nejvíce vydělávají šéfové obou komor. V poslanecké Sněmovně tato částka činí 1 680 000 milionu a v Senátu 2 140 000 milionu.

Ministři mohou počítat s platy přes dva miliony korun ročně.

Poslanecká sněmovna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Téměř tři miliony korun ročně loni vydělali také například šéf rady Energetického regulačního úřadu nebo šéf Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Platy si můžete prohlédnout zde.

PSALI JSME: MONIKA BAGÁROVÁ MÁ O NOVÉM BYDLENÍ JASNO: JAK BUDE VYPADAT JEJÍ NOVÝ DŮM

PŘIPOMÍNÁME: BIDEN: RUSKO MUSÍ DLOUHODOBĚ PLATIT ZA BARBARSTVÍ NA UKRAJINĚ

Share