Hnutí STAN a ODS schválily koaliční smlouvu: Vít Rakušan považuje tuto smlouvu za vyváženou

Koalice SPOLU a PirSTAN se dohodli v úterý na koaliční smlouvě. Je známo, že tuto smlouvu už schválilo hnutí STAN a Občanská demokratická strana. Informuje o tom portál TN.cz.

Šéf hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan prostřednictvím Twitteru oznámil, že celostátní výbor jejich hnutí schválil tuto smlouvu.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Jsou připraveni podepsat dokument v pondělí ráno. Dodal, že je rád, že se jejich politická síla brzy stane součástí demokratické vlády.

Vít Rakušan považuje tuto smlouvu za vyváženou. Uvedl, že díky tomu obě koalice budou moci realizovat programy, o kterých hovořily před volbami.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Program Starostů jejich předseda považuje za velmi ambiciózní. Podle něj to umožní naší zemi posunout se do budoucnosti, stát bude modernější.

Starostové a nezávislí budou mít v novém kabinetu 4 křesla. Jde o resorty vnitra, průmyslu a obchodu, školství a pro evropské záležitosti.

Pirátská strana, která je s nimi v jedné koalici, získá ve vládě 3 křesla. Piráti budou v čele ministerstev jako zahraničí, pro místní rozvoj a pro legislativu.

Koaliční smlouva byla také schválena výkonným výborem ODS. Prostřednictvím Twitterového účtu strany bylo oznámeno, že nic nebrání podpisu smlouvy v pondělí.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Šéf občanských demokratů Petr Fiala bude předsedou vlády. Jejich strana získá i resorty jako obrany, kultury, financí, spravedlnosti a dopravy.

PSALI JSME: „TA NOVÁ KOALICE SLIBOVALA, JAK BUDE ŠETŘIT, ALE DĚLÁ PRAVÝ OPAK“: ANDREJ BABIŠ KRITIZOVAL VZNIK NOVÝCH MINISTERSKÝCH POSTŮ

PŘIPOMÍNÁME: MACRON SE PŘÁTELSKY A STYLOVĚ ROZLOUČIL S KONČÍCÍ NĚMECKOU KANCLÉŘKOU: PODLE NĚJ ZACHOVALA JEDNOTU EVROPY

Share